Jak ustawić wielkość ikony folderu?

Witam. Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie zmiany ikon folderów. Mam ikonkę bardzo dobrej jakości (wymiary 128x128 - o ile dobrze się orientuje to chyba największa możliwa rozdzielczość ikon), ale jak chcę zmienić ikonę folderu to staje się bardzo mała i nie da się nic zrobić :roll: (przynajmniej tak mi się zdaje). Czy da się coś zrobić, żeby ikona automatycznie zmieniała wielkość w zależności od zmiany widoku folderów i żeby ciągle nie była taka mała ?

Załączam Screen:

http://www.picshot.pl/pfiles/131696/Test.png

Kudłaty256 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po co chcesz zmieniać wielkość ikony folderu?

Czy chodzi o tę jedną ,czy o wszystkie ikony?

Jaki masz system i zmień nazwę tytułu zgodnie z zaleceniem.

Tytuł np. “Jak ustawić wielkość ikony folderu” lub inny.

  1. Po prostu tak mi się podoba :smiley:

  2. Jak zmieniam ikonę innego folderu to również tak jest. Natomiast jak zmieniam ikonę jakiegoś pliku z rozszerzeniem *.exe wszystko jest okey a ikony same dostosowują się do widoku jaki ustawiam w Windowsie.

  3. System Windows 7 Ultimate. Zmieniłem temat. Przyznaje był mało konkretny.

Akurat na WIN 7 to się nie znam.

U siebie na XP zwiększałem wszystkie elementy aby były dobrze widoczne przy wysokiej rozdzielczości.

Wchodziłem na Panel sterowania–>Opcje ułatwień dostępu–>Skonfiguruj system windows tak,aby odpowiadał Twoim potrzebom wzrokowym… i tam ustawiałem odpowiednie wielkości do potrzeb.

W win 7 nie ma takiej opcji w panelu sterowania. Ciekawi mnie tylko dlaczego ikonki są ładnie wyświetlane, a gdy ustawie na jakiś folder to automatycznie robią się małe. :roll:

Dodane 12.06.2012 (Wt) 20:30

Ma ktoś jakieś inne propozycję ?

Mógł byś wrzucić jakiegoś screeny, jak to wygląda.

@Up

Screen w pierwszym poście.

Pulpit>PPM>Widok>wielkość ikon

Ale jak to robie to wszystkie ikony sie powiększają nawet na pulpicie …

Nooo… tak :slight_smile:

Dodane 21.06.2012 (Cz) 14:26

Ten temat powinien być w dziale Windows 7