Jak ustawić własna kompozycje ekranu logowania?

Witam, na wstępie parę informacji :

System : Windows XP

Sposób logowania : autologowanie, wyłączony ekran powitalny (coś jak w 98/2k)

Podczas włączenia komputera po zniknięciu ekranu bootowania - ładuje się system, przez ułamek sekundy pokazuje się na środku okienko “Trwa ładowanie ustawień…” czy coś w te klimaty - jest to na tle niebieskim, z XP’kowym paskiem.

Po tym następuje “Trwa cośtam…”, wskakuje na tło moja tapeta, mój styl (Klasyczny Windows) i pokazuje się pulpit.

Jak chcę zrobić? Chcę ustawić własne tło podczas tego ułamka sekundy, aby nie przeskakiwało (przy wyłączaniu występuje to dłużej).

windows-server-2003-1.jpg

Chodzi o to, że tutaj mamy ekran logowania (ja mam auto logowanie z racji tego, że mam tylko jedno konto niezabezpieczone hasłem) - tło szare, obramowanie jest także w klimaty 98/2k. Właśnie chcę to zrobić u mnie - aby od razu był Classic, a nie Luna. No i tło ustawić, aby pasowało :slight_smile:

Wiem że da się takie coś zrobić :wink: Estetykę poprawia, funkcji to żadnej nie ma - jednak ja lubię mieć wszystko na “tip-top”

Z góry dzięki za pomoc!

To czyli masz taki ekran logowania http://www.agavk.p9.pl/windows_xp/xp_logo_1.jpg i chcesz go zmienić na inny , czy jak , bo ciężko w ogóle zrozumieć z tego co opisałeś co chcesz osiągnąć.

Nie, mam wyłączone to zapraszamy.

Panel Sterowania -> Konta użytkowników i tak wyłączyłem ekran powitalny - co daje mi coś takiego :

http://forum.cdrinfo.pl/attachments/f11 … 9-002-.jpg

Do tego włączyłem autologowanie, w efekcie po zniknięciu czarnego tła z lecącymi kwadracikami od razu wyskakuje coś w tym stylu

http://www.windows-help-central.com/ima … screen.jpg

I pisze "Trwa wprowadzanie ustawień do komputera. Przez ułamek sekundy widać coś takiego, jak na wyżej załączonym obrazku (niebieskie tło, obramowanie takie jak w domyślnym stylu XP) - dopiero po chwili wskakuje to, co mam obecnie (Klasyczny Windows, własna tapeta)

Chcę, aby od razu pojawiał się mój styl, a nie to, co jest narzucone. Jak nie wiecie, no to może nagram filmik (niskiej jakości, ale filmik ;d

Hmm, może po prostu wpisz w uruchom: control userpasswords2 i odhacz to co zaznaczyłem na screenie.

beztytuuio.jpg

Widzę, że bez filmiku się nie obędzie :slight_smile:

Mam wszystko poustawiane cacy, tylko że jest taki “przeskok” z Luny na Classic.

Zaraz po bootowaniu

Siódma sekunda.

To może tak:

Wpisz w uruchom ‘‘gpedit.msc’’ ,Konfiguracja użytkownika-> Szablony administracyjne->System i klinij dwa razy na: ‘‘Nie wyświetlaj ekranu powitalnego Wprowadzenie po zalogowaniu’’ i wybierz ‘‘Włączone’’ , jeżeli dalej to nic nie da to: ‘‘gpedit.msc’’ ->Konfiguracja komputera->Szablony administracyjne->System i 2x klik na:’‘Wyłącz komunikaty o stanie rozruchu/zamykania/logowania i wylogowywania’’ i ‘‘Włączone’’ ->Zastosuj i restart systemu.

Oh, nie, nie, nie.

  1. start->uruchom->services.msc

  2. Przełącz uruchamianie uslugi kompozycje na wyłączony (w jej właściwościach)

  3. jeśli chcesz tło pobierz TweakUI

  4. w tweakui znajdziesz odpowiednie opcje.

Nadal to samo, kompozycję chcę tylko zmienić, tapeta mi nie zawadza :slight_smile:

NO WAI! To MUSI działać. Jesteś pewien że przestawiłeś uruchamianie usługi na “wyłączony” w jej WŁAŚCIWOŚCIACH? efekt będzie widać podczas następnego bootu lub jeśli wyłączysz usługę.

Jestem pewny na 100%, usługa jest wyłączona.

Probowales rebootować?

Tak, kilkukrotnie wyłączałem i włączałem komputer (przy okazji wprowadzania innych zmian) :slight_smile: Po wyłączeniu Kompozycji natychmiast zrestartowałem komputer, jednak nic nie uległo zmianie.

Po googlowałem trochę i wpadłem na to:

http://windows.home.pl/windowsxp/xp05.htm

http://windows.home.pl/programy/resedit.htm

W tym pliku o jakim mowa w tym linku odpowiada właśnie między innymi za te okienko które chcesz zlikwidować , przy okazji dowiedziałem się również, że ingerencja w ten plik jest nie zgodna z licencją Microsoft.

ResHackerem by się może udało, jednakże nie wiem, gdzie szukać.

Gdyby na to patrzeć, musiałbym korzystać z czystego Windowsa lub z Windowsa z oprogramowaniem tylko od Microsoftu.

Właśnie ja nie chcę go zlikwidować, tylko zmienić wygląd, aby od razu był styl Classic, a nie było przez ten ułamek sekundy Luny! Na SBS 2003 tak jest, w szkole przy logowanie na konto admina to logowanie także od razu miało Classica (na XP)

A dokładnie czego nie wiesz gdzie szukać , ja się trochę pobawiłem i wpadłem na te ‘‘bitmapy’’, znajdują się w folderze ‘‘system32’’ w pliku ‘‘Ntoskrnl.exe’’

Niestety, tam są bitmapy od logowania z oknem powitalnym “Zapraszamy” - ani jednej takiej, jak ja mam.

SOA #1: U mnie działa. To znaczy działało. Nie przestawiłeś tego jak należy, coś może wymuszać tą usługę, etc, etc… jeśli usługa jest wyłączona, nie powinieneś widzieć kompozycji luna we właściwościach ekranu.

Nie udałoby się. TO NIE O TO CHODZI!

image_id: 3224

Nadal twierdzisz, że źle wyłączyłem tą usługę?

Oh. W takim razie wypróbuj tego:

(pojawi się za kilka minut)

sla17 , czyli w takim razie okienko może zostać , a chcesz żeby tego tła za nim nie było?

Bo z tych ustawień które ja przedstawiłem w Twoim temacie prowadzi do tego że okienko jedynie zostaje na tle już Twojego pulpitu.