Jak ustawić własny skrót klawiaturowy w Gnome?

Witam.

Chciałbym mieć skrót klawiszowy, który ukrywałby mi oba paski systemowe, zarówno ten górny, jak i dolny.

Oczywiście pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem był System->Preferencje->Skróty Klawiszowe. Lecz tam niestety nie ma takiej możliwości.

Stąd moje pytanie, czy jest możliwe ustawienie takiego skrótu w jakiś inny sposób?

Może niewiele pomogę, ale jeśli potrzebne Ci to jest do przelądarki to w firefokie jest możliwość trybu pełnoekranowego pod klawiszem F11

Spróbuj użyć gconf-editor. W nim możesz zdefiniować dowolne polecenie, dla dowolnego skrótu. Musiałbyś tylko znaleźć polecenie, które ukrywa paski (jeśli w ogóle takowe istnieje).

Właśnie takie raczej nie istnieje.

Chociaż teoretycznie można by ubijać paski a potem je znowu wlączać…

Tylko że to będzie trochę niepłynne.

Hmm nie wiem czy będzie Cię to satysfakcjonowało, ale można zrobić tak:

W gconf-editor w /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/auto_hide masz foldery top_- i bottom_- panel_screen0.

Wystarczy użyć takiego prostego skryptu, nie jest uniwersalny, ale przy standardowym ustawieniach działa:

#!/bin/bash


case $(gconftool-2 --get /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/auto_hide) in

	"false") $(gconftool-2 --type bool --set /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/auto_hide true) ;;

	 "true") $(gconftool-2 --type bool --set /apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/auto_hide false) ;;

esac


case $(gconftool-2 --get /apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/auto_hide) in

	"false") $(gconftool-2 --type bool --set /apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/auto_hide true) ;;

	 "true") $(gconftool-2 --type bool --set /apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/auto_hide false) ;;

esac

Efekt nie zachwyca, ale działa. Możesz oczywiście w skrypcie ustawić odpowiednie opóźnienie i wyłączyć animacje, odpowiadają za to klucze:

/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/enable_animations

/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/enable_animations

/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/unhide_delay

/apps/panel/toplevels/bottom_panel_screen0/hide_delay

/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/unhide_delay

/apps/panel/toplevels/top_panel_screen0/hide_delay

//edit

Dodatkowo wartości auto_hide_size określają liczbę pikseli widoczną po ukryciu. Tylko przyznam, że nie wiem jak przypisać skrót klawiaturowy skryptowi, jednak Kaka’ deklarował, że się da, to może on powie jak :slight_smile:

gconf-editor -> / -> apps -> metacity -> global_keybindings i keybinding_commands.

W tym drugim podajesz polecenie dla wybranego numery, natomiast w pierwszy przypisujesz sam skrót.

// EDIT

Te skróty dotyczą oczywiście - jak sama ścieżka kluczy wskazuje - metacity. Nie wiem czy będą działać z innym WM.

Np. jeśli już się ma openboksa to nie zadziała. Ale z metacity działa jak najbardziej.