Jak ustawić żeby kubuntu startował z kilku rdzeni

Witam mam pytanie jak ustawić żeby kubuntu startował z kilku rdzeni ??

Sprawdź czy masz pakiet sysvinit zainstalowany. Następnie sprawdź czy masz zainstalowany upstart. Najogólniej, to ty niczego nie poprawisz(tak sądzę). Start Ubuntu i tak jest dosyć dobry(w niektórych sytuacjach wręcz rewelacyjny).

Dzięki Wielkie

nintyfan , ale to jest standardowo tak że komputer startuje z jednego rdzenia czy tylko ta wersja tak ma? Jeśli standardowo staruje z 1 rdzenia to niby czemu - cel to uniknięcie jakiś błędów?

PS. haker146 , dało by się ten banerek “kubuntu 10.10…” tak z 3-krotnie zmniejszyć:)? bo trochę wali po oczach, a jak ktoś ma laptopa 800x600 no to wogóle…

oki spoko

Start z wykorzystam wielu rdzeni można podobno osiągnąć edytując plik /etc/init.d/rc i zamienić CONCURRENCY=none na CONCURRENCY=shell. Niestety ja nie mam wielordzeniowca, więc osobiście nie sprawdzę jak to działa.

Nie wspominając o tym, że jest niezgodny z regulaminem :wink:

Pozdrawiam!

To nie zostało najwidoczniej do końca przetestowane, więc domyślnie jest wyłączone.

W OpenSUSE obecnie, gdzie wykorzystuje się zmodyfikowany sysvinit usługi startują równolegle. Od autorów dystrybucji wymaga to jednak sporej liczby testów, itd.

W Ubuntu wydajność uruchamiania miał poprawić Upstart, przez wykorzystanie właśnie uruchamiania równoległego. Nie wiem jednak, jak to wygląda w ostateczności. Kilka lat temu Ubuntu miało w całości przejść na Upstart.