Jak ustawić/zoptymalizować pc do Battlefield'a 3?

Witam serdecznie :slight_smile: Uprzejmie chciałbym abyście mi doradzili jak ustawić bądź zoptymalizować komputer pod Battlefield’a 3 :?: :slight_smile:

Mój setup peceta to:

Intel Core i5 750 (4x 2,67 Ghz)

4 Gb RAM DDR3

GeForce GTS 250 (1 Gb)

Proszę o pomocne sugestie, z góry dziękuje :slight_smile:

grafika słaba, ustaw na minimum wszystko

W taki razie jaką grafikę polecasz? Bo trochę słabo się rozpisałeś…

i mam wszystko na minimum

matju_01 , Radeon HD 6850.

Jaki masz zasilacz?

Podstawowe pytanie to ile na nową kartę graficzną jesteś w stanie przeznaczyć?

Oraz powielając pytanie, jaki masz zasilacz – ilość watów?

MArka/model, a nie jakaś ilość watów za 50zł z supermarketu…

“Paranienormalny” z supermarketu to można kupić śmietanę :stuck_out_tongue:

Mój zasilacz to: Qoltec Storm 650W :slight_smile:

A co do karty to podajcie jakieś propozycje w rozsądnej cenie :slight_smile:

Nie do wiary :wink:

btf3.JPG

E4400@2666 +Gainward GT240 GS 1GB GDDR5 +oc 15%

“Łukash” nie rozumiem o co Ci dokładnie chodzi :slight_smile: wiem, że takie ustawienia są na początku jak uruchamiam grę, ale ja ustawiam wszystko na minimum i gra wciąż lubi pokazywać swoje złe maniery, co tu robić?

matju_01 , o to że większość sądzi ,że BF3 ma nie wiadomo jakie wymagania , wszyscy tylko “za słaba grafika” albo “za słaby procek” ,za słaby zasilacz i Bóg wie co jeszcze za słabe . Ja na C2D E4400@2666 +Gainward GT240 GS 1GB GDDR5 +oc 15% gram na ustawieniach ze screena ,i gra chodzi płynie bez przycinek.

Sterowniki 285.62 ,nie instaluj 3D Vision ,nie instaluj HD Audio ,instaluj sterowniki+ PhysX , pomoc > informacje > składniki .Ustaw odświeżanie 60Hz w ustawieniach rozdzielczości w grze przy: rozdzielczość pełnoekranowa.

“Łukash” zrobię tak jak mówisz :slight_smile: mam nadzieję, że pomoże :smiley:

a tak btw. z tym HD Audio wiadomo związane z kartą dźwiękową, ja mam Realtek HD Audio to jakie zainstalować sterowniki ? Sorki, że pytam ale się trochę pogubiłem :wink:

matju_01 , sterowniki Realteka, jak integra to ze stronki producenta płyty głównej. Skontroluj autostart - powyłączaj wszystko to co nie potrzebne. Dźwięk > odtwarzanie > głośniki > zaawansowane > ustaw na 24bit / 44100Hz i zaznacz dwa checkboxy > zastosuj.

“Łukash” BF chodzi o wiele lepiej, dziękuje :slight_smile: a Tobie chodzi płynnie ciągle czy zdarzają się gdzie nie gdzie leciutkie zmułki? :slight_smile:

Raczej chodzi płynnie - choć np jak się jechało autem w misji Kaffarov

,to miałem ściny - a można powiedzieć ,że nic się na ekranie nie dzieje ;) - efekt uboczny Frostbite 2.0 = ściny znikąd.

A na Multi miałeś lekkie ścinki w bardziej “zatłoczonych” miejscach? :slight_smile:

Multi to zupełnie inna historia , ścinki są na porządku dziennym ,i to nie zależy od sprzętu i optymalizacji , możesz spróbować obniżenia taktowania procesorów karty graficznej = core clock + shader clock ,oraz memory clock ,bo BF3 multi w nienaturalny sposób podgrzewa i drenuje sprzęt co prowadzi do ścinek, ale sprawdzonego sposobu nie znam.

http://crashfixes.com/battlefield-3-bf3 … ins-crash/

Nie będę narzekał, śmiga o niebo lepiej niż przedtem, jest szybsza reakcja celownika, nie muli otoczenie i wgl. lepiej chodzi :slight_smile: Dziękuje Ci bardzo za pomoc, jesteś jedyną osobą która potrafiła mi na prawdę pomóc nie pisząc dennych postów typu “karta za słaba” itd. :slight_smile:

Stokrotne dzięki :smiley:

Na tym GTS’ie moim zdaniem pograłby na średnich. Wgraj najnowsze sterowniki do karty graficznej, możesz zrobić też OC, chyba że zamiast zasilacza masz tykająca bombe. Do tego jakiś skan antywirusowy, defragmentacja dysków, CCleaner i chyba tyle.

Tykająca bombe ? hahahahah :mrgreen: tak btw. co to to OC ? :smiley:

OC? Przetaktowanie, podkręcanie.