Jak ustawić zworki w dyskach i napędzie CD?

Witam

, zazwyczaj ja nie mam z takimi ■■■■■ółkami problemu , ale chce się jednak poradzić Was jakbyście na moim miejscu poustawiali zworki , bo mam problem z jednym programem do wyłączania dodatkowych dysków i wydaje mi się że problem może leżeć po stronie zworek takie mam przepuszczenie.

  1. Dysk ‘‘C’’ System

  2. Dysk ‘‘D’’ Dodatkowy ----------- Te obydwa dyski są na jednej taśmie

  3. Dysk ‘‘E’’ Dodatkowy

  4. Napęd ‘‘CD’’ ---------------- Te urządzenia są na jednej taśmie ze względu , że nie mam już wolnych miejsc na prawidłowej taśmie do dysków twardych.

Wszystkie urządzenia są na ATA.

Dla bardziej zaawansowanego usera mogę opisać jaki mam problem z tym programem.

Będę wdzięczny za rady.

Pierwsza taśma:

Dysk C Master

Dyska D Slave

Druga taśma:

Napęd CD Master

Dysk E Slave

Dysk C System - Master

Dysk D Dodatkowy - Slave

Napęd CD - Master

Dysk E Dodatkowy - Slave

Przy dwóch optycznych napędach, jeżeli masz np. nagrywarke CD/DVD, to ją dajesz na Master a zwykły napęd CD na Slave.

W jednym dysku dodatkowym tym który jest podłączony na taśmie razem z napędem/nagrywarką CD mam do wyboru oprócz ‘‘SLAVE’’ to jeszcze ‘‘SLAVE PRESENT’’ w tym przypadku jak zworkę ustawić i jaka jest różnica pomiędzy tym pierwszym , a drugim?

Ustaw na SLAVE, to drugie ustawienie jest na wszelki wypadek gdyby dwa dyski nie chciały się dogadać. To informacja dla elektroniki, że są podłączone dwa urządzenia.

Ustawiłem tak jak poradziliście i jest w porządku , wcześniej miałem całkowicie inaczej ustawione te zworki.

CD był na SLAVE , Dysk systemowy był na MASTER i wszystkie dodatkowe dyski były na CABLE SELECT , teraz nawet jest zauważalne że system szybciej się uruchamia , ale niestety problemu z programem do wyłączania dysków to nie rozwiązało , drugą opcję jaką mam to aktualizacja łatek krytycznych do NetFramework bo na nim się opiera ten program .

Opisze jaki dokładnie jest problem z tym programem może komuś zaświta jakaś opcja:

Mianowicie klikam na uśpienie dysku D i E , dysk się wyłącza , ale po chwili się włącza i dostaje komunikat jak widać na screenie http://yfrog.com/j5351274790646j . W takiej sytuacji muszę z restartować system i ponowić próbę uśpienia dysku i dopiero jest OK . Program kilkakrotnie usuwałem i instalowałem na nowo i nic to nie pomaga , nawet ostatnio miałem format robiony i problem dalej występuje.

Co jeszcze ciekawego zauważyłem , że jak występuje ten problem i nie zrestartuje systemu to dysk nawet automatycznie nie przechodzi w stan uśpienia powodowany nie używaniem dysku.

Windows XP Professional 32 SP3