Jak usunąć 2 system przy starcie PC?

Witam, jakiś czas temu zainstalowałem inny system na partycji “D”. Partycja została już sformatowana lecz przy starcie PC widnieją nadal 2 systemy :-(.

Jak usunąć ten 2 system tak aby PC startował od razu?

W przypadku Windows XP musisz zedytować plik boot.ini. Tutaj masz instrukcję dla i Windows Vista oraz 7.

a zobacz tak

 

Uruchom => msconfig => Rozruch => usuwasz niepotrzebny wpis Windowsa.

Aktualnie korzystam z systemu XP, system który chciałbym usunąć to Vista Home Premium.

Partycja na której widniał system Vista została już sformatowana ale nadal przy starcie mam do wyboru XP i Vistę :-(.

Masz tutaj dokładną instrukcję jak edytować plik boot.ini, czyli to, o co Ci chodzi. Po prostu usuwasz wpis “Windows Vista” i zapisujesz. Popatrz na edytowanie pliku boot.ini.

Zrobiłem tak jak napisałeś czyli edytowałem plik i wywaliłem to co niepotrzebne ale nadal przy starcie systemu mam do wyboru 2 systemy :frowning:

http://traxter-online.net/easybcd-zarzadzanie-bcd-w-trybie-graficznym/

Nic z tego nie rozumiem :frowning:

Hej,

Od systemu Windows Vista zmieniono bootloadera - w nim już plik boot.ini nie odgrywa znaczenia. Do edycji wpisów można posłużyć się programem EasyBCD. Można też z poziomu konsoli odzyskiwania przywrócić pomyślny dla Windows XP loader.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mi nie chodzi o Vistę chce aby od razu uruchamiał się XP bo Visty już nie ma a nadal przy starcie wyświetla 2 systemy :-(.

Czy może ktoś pomóc jak to zrobić ?

Hej,

Instalujesz program EasyBCD. Uruchamiasz, przechodzisz do zakładki BCD Deployment i zaznaczasz opcję Install the Windows XP bootloader to MBR. Wciskasz Write to MBR. Restart systemu i powinien zostać tylko wpis dotyczący Xp.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrobiłem tak jak napisałeś i nic to nie dało :-(, nadal przy starcie widnieje:

 

1.Wcześniejsza Wersja Systemu Windows  

  1. Windows 7 

 

Co robić ?

Strona opisująca naprawę rozruchu systemów Windows. Możesz wklepać komendy w konsoli odzyskiwania Windows XP . Z początku strony i zobaczyć efekty albo komenda na końcu http://traxter-online.net/naprawa-i-konfiguracja-rozruchu-windows/

Plik boot.ini nie należało ruszać nic zmieniać. Jeśli w nim namieszałeś to i XP ma problem z rozruchem pomimo że może mbr został nadpisany z XP. W takim układzie z podanej strony musisz odbudować boot.ini z komend np:bootcfg /rebulid.

O to screen z programu EasyBCD:

Cześć,

 

Uruchom komputer z płyty z systemem Windows XP, przejdź do konsoli odzyskiwania (bodajże za pomocą klawisza “R”), następnie wpisz polecenie:

zatwierdź klawiszem Enter,

następnie wpisz:

zatwierdź klawiszem Enter.

 

Wyjdź z konsoli odzyskiwania i tyle.

Nowszy bootloader powinien zostać usunięty.

Dzięki udało się PC startuje z XP :slight_smile:

Niepokoi mnie tylko to że w programie EasyBCD widnieje to samo co wcześniej czyli:

 

9886738400_1402651618_thumb.jpg

Cześć,

 

Jeżeli przywróciłeś bootloader starszego systemu to dla świętego spokoju zostaw tak jak jest. Zresztą program EasyBCD nie jest ci na systemie Windows XP do niczego potrzeby, jeżeli na komputerze nie posiadasz nowszego systemu.

Witam taaplikacja powinna pomóc http://linuxiarze.pl/download_bootrepairdisk/