Jak usunac 2 windows'y z dysku C i D?

Witam

Otóż mam taki problem:

Nie dawno z kolegą robiłem formata. Kolega sformatował mi dysk D i przez przypadek zainstalował mi też drugiego windowsa, zaś cały dysk C wraz z danymi nadal jest.

Mam pytanie, jak usunąc “wszystko” z dysków C i D (Wraz z systemami)? Oraz co zrobic by z powrotem zainstalowac jednego windowsa? (Windows XP Home Edition)

użyj Gparted Live CD i wykonaj ponowny format partycji C oraz D następnie użyj płyty instalacyjnej windowsa do ponownego osadzenia systemu

na partycji C, prawdopodobnie te same operacje powinno się wykonać bezproblemowo tylko przy pomocy płyty instalacyjnej windows

może trochę jaśniej :stuck_out_tongue_winking_eye:

rozumiem że mam ściągnąc ten program, po czym użyc w nim opcji która zrobi mi nowy dysk C na którym będę mógł zainstalowac Windowsa, a po czym powtarzam tę operację tylko już nie instaluje Wina na D?

Rozumię, że masz Windowsa na dysku C i D ??? Jeśli tak to:

Wejdź na dysk C, sformatuj dysk D, edytuj plik boot.ini i zainstaluj Winde od nowa.

no niech będzie, spróbuje…

ale jeżeli mam edytowac plik boot.ini to co w nim wpisac?

EDIT: a i czy sformatowac dysk D klikając na niego prawym przyciskiem myszki oraz klikając formatuj???

No tak też można. A z pliku BOOT.ini usuwasz linijkę z systemem, który znajduje się na D.

aha, a usunąc linjkę z BOOT.ini będąc na windowsie z dysku C rozumiem?

Tak, plik BOOT.ini obu systemów jest wspólny i znajduje się na C.

Jak już sformatujesz dysk D to wchodzisz z poziomu Windowsa na dysku C i dajesz : Panel sterowania-> System-> Zaawansowane-> Urachamianie i odzyskiwanie-> Ustawienia-> Edytuj. I zostaw w boot.ini linijkę Windowsa, którego używasz , albo możesz też wkleić to i zapisać :

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

ok, od teraz mam jednego windowsa oraz od razu uruchamia mi się system :wink:

dzięki wszystkim za pomoc

Temat można zamknąc