Jak usunąć addblocka z firefox?

witam, jak usunąć tą wtyczkę z firefox?

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus/

Żartujesz sobie? Nie wiesz jak się odinstalowuje rozszerzenia? Wejdź na about:addons lub wybierz z menu “Dodatki” i odinstaluj to co chcesz.

Wpisz w pasek adresu about:addons -> otworzy się okno dodatków -> przycisk “Odinstaluj” przy ABP.

Doskonałe pytanie (zwłaszcza że to dział bezpieczeństwo) i ja również chciałbym się tego dowiedzieć.

Całkiem niedawno znajomy pytał mnie o to czym można go zastąpić twierdząc że blokuje mu dostęp do sieci - okazało się że źródłem problemu była kupa syfu w systemie który powodował że przy próbie wczytania strony tak naprawdę wczytywana była fałszywa strona z zawartością tej oryginalne okraszoną dodatkowymi reklamami a ABP to blokował.

Może u kolegi jest podobnie i dlatego pyta o jego deinstalację.

korzystam z mozilli od wczoraj :stuck_out_tongue:

Dlaczego chcesz odinstalować ten dodatek, jaki masz z nim problem?

nie działa, nie blokuje żadnych reklam :frowning:

Nie chce mi się w to wierzyć, jestem przekonany że źródłem problemu z reklamami jest jakiś syf w komputerze (jakieś programy i/lub dodatki w  przeglądarce zainstalowane jako “bonus” przy instalacji jakiegoś softu).

Jeśli masz problem z reklamami na stronach mimo zainstalowanego i włączonego ABP (oczywiście jeśli będzie on wyłączony w dodatkach to nic nie będzie blokować, podobnie gdy klikniesz na jego ikonie/opcji w menu i wybierzesz  “wyłącz wszędzie”) to zalecam ci utworzyć nowy odpowiednio nazwany wątek w dziale bezpieczeństwo i dać logi według tej instrukcji: http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/