Jak usunąć aktywację?

Witam,

dzisiaj uświadomiłem sobie, że moje problemy z systemem najprawdopodobniej wywołane są nieprawidłową aktywacją systemu (zawiesił się, to go zresetowałem - i to był chyba błąd). Chciałem wszystko od nowa aktywować, ale wpierw wypadałoby usunąć informacje o licencji, aby jeszcze raz móc ją wykonać. Pamiętam w XP był jakiś myk, że się wszystko usuwało i było tak jak świeżo po instalacji systemu, wyskakiwało okienko z aktywacją - tutaj niestety nie potrafię nic ciekawego wygooglować.

Ma ktoś pomysł jak wyczyścić komputer z danych aktywacyjnych, aby był stan taki, jak po instalacji - czyli odliczanie dni do zakończenia okresu, w którym można aktywować system?

Pozdrawiam!

Sam nigdy nie próbowałem, ale może zainteresuj się slmgr. Wpisz po prostu w konsoli samo polecenie wylezie ci tut. Pełno tam badziewia do zabawy z licencją os’a. Ale ja jako, iż moja działa prawidłowo wole tego nie testować ;]

edit, na początek spróbuj slmgr /rilc

Nie pamiętam skąd kopiowałem tą poradę

drobok , nic, nadal twierdzi że jest aktywowany.

kamil10506 , też tak myślałem, ale wolałbym to zostawić jako ostateczność :slight_smile:

Fanboj O , tylko że ja nie mam takiego czegoś jak “Setup”

A uruchamiałeś ponownie ?

Ew zobacz stan aktywacji:

A może to nie wina aktywacji ?

Uruchamiałem, ale to nic nie dało.

Spróbowałem pogooglować po angielskich forach i tam ktoś dał link do jakiegoś programu, jak się później okazało - aktywatora nielegalnego oprogramowania. Nie to jest tutaj ważne, była tam opcja usunięcia aktywacji. Zdziwiłem się, ale zadziałało :wink:

Pozdrawiam!

Tak jak sądziłem - Aero Shake wrócił, animacja poświaty na kafelce z uruchomionym programem - także :slight_smile:

Radzę przeskanować system po takim radykalnym kroku :stuck_out_tongue:

Wiadomo, z takim syfem nigdy nic nie wiadomo :slight_smile: