Jak usunąć albo cofnąć do poprzedniej wersji wmp 11?

Witam.

Jakiś czas temu wymieniałam komputer. Niestety okazało się, że na nowym pc nie chodzi mój odtwarzacz mp4. Przeszukując fora dowiedziałam się, że winę ponosi zainstalowany na komputerze windows media player 11. Szukałam sposobu na usunięcie lub cofnięcie do poprzedniej wersji owego programu, lecz nic nie podziałało. Próbowałam dodaj/usuń programy, oraz usunąć za pomocą YourUninstaller! 2008.

Prosiłabym o pomoc, jeśli ktoś zna jakieś inne sposoby na odinstalowanie wmp. I proszę też, żeby wyjaśnienia były w miarę proste bo informatykiem to nie jestem…;DD

a co jest, że odtwarzacz nie chodzi?? System nie wykrywa, jakieś blędy???

Jest komunikat: ‘Jedno z urządzeń podłączonych do komputera ma awarię, system nie może go rozpoznać’ czy jakoś tak.

Szukałam wiele na ten temat, patrzyłam, jakie mogą być powody tego, że nie działa. Oprogramowanie od niego jest przecież zainstalowane, na poprzednim komputerze działało wszystko pięknie, tam jednak był wmp 10. Trafiłam na pewną stronę, na której był taki fragment:

Podam ścieżkę wg jakiej udało mi się uruchomić to cudo w obydwu w/w systemach:

1. wywalić Media Playera 11, nie działają z nim dwa patche dzieki którym odtwarzacz pojawia sie w ogóle w systemie,

2. zainstalować dla pewności jeszcze raz Media Playera 10 i sprawdzić z jego poziomu czy nie ma żadnych aktualizacji do jego komponentów

3. zainstalować Windows Platform SDK, ale tylko komponenty odpowiedzialne za technologię Windowsmedia

4. zainstalować poprawkę WindowsMedia10-KB902344-x86-INTL.exe

5. zainstalować poprawkę WindowsXP-KB822603-x86-PLK.exe

6. zrestartować system

7. zainstalować sterowniki i aplikacje Creative’a wraz z poprawkami zaciągniętymi ze strony Creative’a

8. zrestartować jeszcze raz :wink:

Z tym, że mam problem aby zrealizować pierwszy punkt tego ‘planu’ :))

wejdz w menedzera urządzeń>widok>pokaż ukryte urządzenia>kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej>Odinstaluj wszystkie “Masowe urządzenia magazynujące”, “Urzadzenia kompozytowe USB”. jakieś tam Creative jeśli masz.

Dalej do Satcje dysków> i to samo odinstaluj Creative, USB Disk Device. Wiadomo oprócz swego dysku twardego.

Zrób sobie restart i wtedy podłącz. Sterowniki powinny być na nowo zainstalowane pod te urzadzenie.

Znaczy się, jak już w menedżerze urządzeń to wszystko odinstaluję to mam odinstalować oprogramowanie od Creative?

Przepraszam za moją niewiedzę, ale naprawdę jestem kiepska, jeśli chodzi o takie rzeczy.

nie. Tylko te sterowniki. U mnie też nie wykrywało urządzeń. Odinstalowałem sterowniki, włozyłem pendrive do portu i go wykryło.

Och. zrobiłam to i, niestety, wciąż nie wykrywa.