Jak usunąć aplikacje mixed i połącz z systemu Windows 10?

Taka jak w temacie. Jak mogę usunąć aplikacje Mixed i Połącz z Windows 10 ? Kto nie wie, o które aplikacje chodzi, to dodaję zrzuty.

Mixed

oraz

Połącz

Nie da się, należą do systemu,

Skoro większość się da. To to też. Usunąłem prawie każdą apkę systemową… Tylko te dwie mi siedzą cały czas.

Jak nie ma PPM->Odinstaluj, to znaczy, że twórca systemu nie przewiduje odinstalowania aplikacji.

Szkoda, że kiedyś ludzie nie dostawali takiej głupawki, żeby usunąć każdy .exe z systemu, jak teraz z .appx.

@anon25492837

http://www.askvg.com/tip-how-to-uninstall-mixed-reality-portal-in-windows-10/

Zrobiłem tak i zostało. Mało tego, jak utworzyłem z powrotem klucz i dałem wartość na 1, to pojawiło mi się w ustawieniach.

To robisz coś nie tak, albo masz posypany system, bo własnie tak zrobiłem i funkcja wyparowała z systemu.

To funkcja. Ale apka siedzi. Przynajmniej u mnie.

Nic nie mam, albo szukam w złym folderze.
Dla pewności, mówimy o %ProgramFiles%/WindowsApps ?

Jeżeli możesz, to podziel się nazwą upierdliwych plików.
Próbowałeś nadać sobie uprawnienia i usunąć je na siłę?

Mówimy o kafelku w menu start. A do wspomnianego folderu wejść nie mogę.

Nie możesz, ponieważ nie masz uprawnień.
Zabierasz się do tego wszystkiego od tak zwanej dupy strony :stuck_out_tongue:
Jak chcesz cokolwiek wyplewić z Windows 10, to musisz nabrać uprawnień.
Jak zdobyć uprawnienia do zmiany i usuwania plików, dowiesz się z google. Podpowiem tylko, że w zakładce właściwości na danym pliku, musisz przejść do zakładki zabezpieczenia i tam siebie (swojego usera) dodać jako właściciela.

A to wiem. Czyli zamiast się bawić, wchodziłeś do tego folderu i wywalałeś ? tak ? Dobrze rozumiem ?

Wszystko, czego nie chcę, zawsze kasuję fizycznie.

Nie mogę fizycznie znaleźć tych apek. A nie chcę usunąć za dużo. W windows /system apps też tego nie widzę , a mimo to po odinstalowaniu mixed apka w menu działa, jak ją kliknę.

U mnie to ustrojstwo przesiadywało w C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.HolographicFirstRun_cw5n1h2txyewy

Zajrzyj, czy tam tego nie masz przypadkiem.
Tak w ogóle, jak ją uruchomisz, to możesz sprawdzić źródło w menedżerze zadań, przechodząc do zakładki użytkownicy. Tam masz uruchomione przez siebie procesy. Klikając PPM na proces uzyskasz ściezkę (jest we właściwościach).

A drugie ustrojstwo ?

Spróbuj tutaj:

Będziesz musiał wyłączyć Smartscreen filter, bo jest denerwujący.

Tak się zastanawiam. Jest też gotowy plik dla wywalenia mixed, tak jak tu widzę, że do połącz coś takiego jest ?

Nie widzę, aby mieli gotowy uninstaller, za to mają inny poradnik.

Ok mam oba zlokalizowane. Pierwsze to Microsoft holographicfirstrun, a drugie ppi projection. Nadałem uprawnienie właściciela na cały folder dla mojego użytkownika (mail konto MS), ale owe składniki nadal są blokowane. A zaznaczyłem podfoldery i katalogi. Też do zmiany właściciela.