Jak usunąć aplikacje mixed i połącz z systemu Windows 10?

(Seba228215) #1

Taka jak w temacie. Jak mogę usunąć aplikacje Mixed i Połącz z Windows 10 ? Kto nie wie, o które aplikacje chodzi, to dodaję zrzuty.

Mixed

oraz

Połącz

(maker3) #2

Nie da się, należą do systemu,

(Seba228215) #3

Skoro większość się da. To to też. Usunąłem prawie każdą apkę systemową… Tylko te dwie mi siedzą cały czas.

(maker3) #4

Jak nie ma PPM->Odinstaluj, to znaczy, że twórca systemu nie przewiduje odinstalowania aplikacji.

Szkoda, że kiedyś ludzie nie dostawali takiej głupawki, żeby usunąć każdy .exe z systemu, jak teraz z .appx.

@Seba228215

http://www.askvg.com/tip-how-to-uninstall-mixed-reality-portal-in-windows-10/

(Seba228215) #6

Zrobiłem tak i zostało. Mało tego, jak utworzyłem z powrotem klucz i dałem wartość na 1, to pojawiło mi się w ustawieniach.

To robisz coś nie tak, albo masz posypany system, bo własnie tak zrobiłem i funkcja wyparowała z systemu.

(Seba228215) #8

To funkcja. Ale apka siedzi. Przynajmniej u mnie.

Nic nie mam, albo szukam w złym folderze.
Dla pewności, mówimy o %ProgramFiles%/WindowsApps ?

Jeżeli możesz, to podziel się nazwą upierdliwych plików.
Próbowałeś nadać sobie uprawnienia i usunąć je na siłę?

(Seba228215) #10

Mówimy o kafelku w menu start. A do wspomnianego folderu wejść nie mogę.

Nie możesz, ponieważ nie masz uprawnień.
Zabierasz się do tego wszystkiego od tak zwanej dupy strony :stuck_out_tongue:
Jak chcesz cokolwiek wyplewić z Windows 10, to musisz nabrać uprawnień.
Jak zdobyć uprawnienia do zmiany i usuwania plików, dowiesz się z google. Podpowiem tylko, że w zakładce właściwości na danym pliku, musisz przejść do zakładki zabezpieczenia i tam siebie (swojego usera) dodać jako właściciela.

(Seba228215) #12

A to wiem. Czyli zamiast się bawić, wchodziłeś do tego folderu i wywalałeś ? tak ? Dobrze rozumiem ?

Wszystko, czego nie chcę, zawsze kasuję fizycznie.

(Seba228215) #14

Nie mogę fizycznie znaleźć tych apek. A nie chcę usunąć za dużo. W windows /system apps też tego nie widzę , a mimo to po odinstalowaniu mixed apka w menu działa, jak ją kliknę.

U mnie to ustrojstwo przesiadywało w C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.HolographicFirstRun_cw5n1h2txyewy

Zajrzyj, czy tam tego nie masz przypadkiem.
Tak w ogóle, jak ją uruchomisz, to możesz sprawdzić źródło w menedżerze zadań, przechodząc do zakładki użytkownicy. Tam masz uruchomione przez siebie procesy. Klikając PPM na proces uzyskasz ściezkę (jest we właściwościach).

(Seba228215) #16

A drugie ustrojstwo ?

Spróbuj tutaj:

Będziesz musiał wyłączyć Smartscreen filter, bo jest denerwujący.

(Seba228215) #18

Tak się zastanawiam. Jest też gotowy plik dla wywalenia mixed, tak jak tu widzę, że do połącz coś takiego jest ?

Nie widzę, aby mieli gotowy uninstaller, za to mają inny poradnik.

(Seba228215) #20

Ok mam oba zlokalizowane. Pierwsze to Microsoft holographicfirstrun, a drugie ppi projection. Nadałem uprawnienie właściciela na cały folder dla mojego użytkownika (mail konto MS), ale owe składniki nadal są blokowane. A zaznaczyłem podfoldery i katalogi. Też do zmiany właściciela.

Jak usunąć aplikacje modern ui w win 10?