Jak usunąć Avirę?

Witam,

w dniu dzisiejszym moja cierpliwość do tego programu się wyczerpała - wskazuje pliki, że są zainfekowane, jednak rzeczywistość jest inna. Nie powiem, denerwuje to - myślałem, że jak wrzucę kilka plików do listy ignorowanych to się uspokoi, jednak znajduje coraz to nowsze infekcje (skoro znajduje, to dlaczego Eset Online Scanner, Malwarebytes’ Anti-Malware oraz OTL nie wskazują na to). Postanowiłem się tego pozbyć, jednak na liście Add or remove programs pozycja nie widnieje na liście (przypomniało mi się, że użyłem narzędzia które nie do końca zadziałało tak, jak chciałem no i skosił wszystko, więc pozycji zostało niewiele - jak ktoś może przy okazji wie, jak przywrócić pozycje może pisać, jednak sytuacja miała miejsce ok. 1,5-2 miesiące temu). Próbowałem szukać w folderze instalacyjnym Aviry, jednak nie znalazłem tam instalatora (trochę tych folderów jest), Removial Tool również zamiast usuwać to wpierw skanuje w nieskończoność komputer… -,-

Tak więc - ma ktoś pomysły, jak wykorzenić to z systemu, czy pozostaje mi dosyć brutalna metoda kasacji folderu z Avirą z poziomu Linuxa/Trybu Awaryjnego i potem wyszukanie ręcznie pozostałości?

Pozdrawiam!

Raczej są tu tylko pozostałości po niej. Więc trza będzie użyć tej brutalnej metody :slight_smile:

Co do linuxa, zawsze możesz użyć otl’a do wywalenia tych pozostałości :slight_smile: Albo spróbować naprawić avire za pomocą instalatora, po czym odinstalować :slight_smile:

drobok , z tym instalatorem nie pomyślałem - a przecież takie proste i oczywiste rozwiązanie, bo odpaleniu instalatora miałem opcję usunięcia. Dzięki :slight_smile:

Niekoniecznie trzeba ręcznie wyszukiwać wpisów np w rejestrze jest na to odpowiednie narzędzie Avira Registr Cleaner,usuwa wpisy pozostawione przez program w rejestrze.

http://www.google.pl/search?q=avira+reg … =firefox-a

OK, dzięki - znalazł cztery klucze :wink:

Pozbyłem się tego, temat uważam za zamknięty, dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: