Jak usunąć bezpowrotnie dane


(Lysy Lysy23) #1

Chcę usunąć parę rzeczy z komputera i zastanawiam się czym najlepiej to zrobić, czy jak usunąłem dane po prostu do kosza a później opróżniłem kosz to jest możliwość aby kompletnie usunąć z komputera bo słyszałem ze da się to odzyskać no i jeszcze jedno czy jak wymienię dysk twardy to zniknie mój problem, proszę o pomoc.


(Ots27) #2

Co zamierzasz usunąć, To chyba ma jakieś znaczenie ale jak zamierzasz coś usunąć z dysku to wystarczy format dysku twardego lub wymiana dysku.


(przemox) #3

Można jeszcze wrzucić komputer do rzeki. Ale może po prostu wystarczy użyć programów, które znajdziesz w vortalu. Pozdrawiam


(Lysy Lysy23) #4

Wiem ze można usunąć programem całkowicie ale jak ja już nie mam tego na kompie to mam przywrócić a później usunąć kompletnie, a przy wymianie dysku twardego nic na ram nie zostaje?


(Pawbrotm) #5

Może pomogą ci programy stąd:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=4

:lol:

Nie takie rzeczy mogą odzyskać. Podobno odzyskali dane z dysku laptopa, który wypadł z helikoptera, a potem był jeszcze przejechany przez auto.


(Leon$) #6

Program Eraser usuwa bezpowrotnie dane z dysku

:slight_smile:


(D@widoS) #7

to nic nie da :>

kiedyś coś słyszałem o zamrażaniu dysku (dosłownie :lol: ) ale już tego nie pamiętam,jeśli ktoś wie jak dokładnie przebiegały te czynności niech napisze.


(Pawbrotm) #8

Raczej tak. Możesz użyć jakiegoś programu stąd:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

Wszystkie dane zapisane w pamięci RAM automatycznie giną po wyłączeniu komputera :mrgreen:


(Pinio150) #9

To nic nie da. Informatyk czy haker takie dane po formacie odzyska bez problemu. Danych nie da sie usunąc z dysku zawsze beda mozesz jedynie utrudnic dostep do ich odzyskania. Poszukaj programów do szyfrowania danych i one szyfruja dysk tak ze nie da sie odzyskać/bynajmniej ciezko jest odzyskac dane po takiej operacji. Albo poprostu jak masz tam jakies bardzo bardzo wazne rzeczy to wez i odłacz dysk i rozwal go czy cos wyrzuc do rzeki czy zakop i problem z głowy. Ale przed tym zastanów sie czy masz na tyle wazne dane aby robić cos takiego.


(mareksolak) #10

Temat dziwny. Bartos_Szczecin jak masz jakieś resztki lewego programu - czy coś , to zapchaj CAŁY dysk byle jakimi śmieciami a następnie format i nowy system. Wtedy już nikt się nie połapie co tam było.


(Lysy Lysy23) #11

tez tak myślałem żeby z neta ściągnąć full obrazków i jakiś danych a potem format


(Leon$) #12

A ty czytałeś co Leon$ napisał?

:slight_smile:


(Lysy Lysy23) #13

czytałem, mam ten program ale nie mam tych plików na kompie bo skasowalem;/ teraz muszę je najpierw odzyskać a potem całkowicie usunąć, jeżeli się nie dam rady odzyskać to spróbuje zapchac


(Hashi) #14

Zajrzyj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

Eraser -> prawy klik na dysk -> Erase unused space ("Nadpisz nieużywaną przestrzeń" - w której to zawierają się pliki "usunięte") -> Options (wybierz algorytm - zaznaczam, że wybranie algorytmu Gutmanna spowoduje długą prace programu) -> Yes.

Dla jeszcze większej pewności możesz wrzucić potem na ten dysk dane i możesz zapomnieć o sprawie.


(Lysy Lysy23) #15

dzięki Hashi za szczegółowe opisanie operacji, oczywiście innym też dziękuje za pomoc, i jeszcze jedno, jak wrzucić na ten dysk dane? :slight_smile:


(Hashi) #16

Nie rozumię pytania. Jak masz ten dysk podłączony pod komputer?

PS Po użyciu algorytmu Gutmanna jest to zbędne.


(Danielson) #17

http://megaart.com.pl/gdata-niszczarka.php


(Darek130475) #18

100% skutecznej metody usuwania danych z dysku za pomocą oprogramowania nie ma. Skutkują fizyczne metody takie jak wygrzewanie w wysokiej temperaturze co powoduje zmianę struktury magnetycznej talerzy dysku i dane znikają bezpowrotnie. Niestety dysk zostaje także zniszczony.