Jak usunąć cache, złe indeksowanie google?


(B4617824) #1

Witam, jak pisałem kilka tematów niżej google źle zindeksowało moją stronę. Wiem już jaka tego przyczyna, otóż przez kilka tygodni forum phpbb3 (Premod SEO) było zamknięte dla gości i stąda jako PAGE TITLE zindeksowało "Informacje" (strona w przygotowaniu). Niestety dalsze wizyty google bota, pomimo meta tagów nie spowodowały, że wersja zindeksowana na google się zmieniła bo jest nadal to samo - doszły jedynie informacje z navbara czyli - index witryny, zaloguj sie itp - dodam, że w headerze nie mam nic oprócz obrazka w divie site-description. Więc widocznie google jedzie po treści. I teraz proszę doradzcie mi co mam zrobić, czy dać taga

Czy dzięki temu ta zła wersja zniknie z google po odwiedzinach bota? A co potem, żeby zaindeksowało znów poprawnie? Dodać do katalogu google? Szczerze mówiąc jeszcze nie dodawałem do katalogu nigdy, a google bot pojawił się nie wiem skąd.

A może jakoś inaczej, lepiej?


(kubut) #2

http://support.google.com/webmasters/bi … er=1352276

Bardzo fajnie opisane (w języku polskim) działanie GoogleBota, sposoby na zaproszenie go na nasza witrynę oraz sposoby zakazywania indeksowania :wink:


(B4617824) #3

Zrobiłem wszystko co tam jest napisane, adres url przesłany do indeksu, google bot był na stronie z 10 minut temu i…nic. Nadal ten sam szajs w wynikach wyszukiwania. Ehh :frowning:


(Rafalch) #4

Rozwiązanie tego jest zgłoszeniem linków które maja być osunięte z google.

Najprostsza metoda jest zarejestrowanie witryny https://www.google.pl/intl/pl/webmaster … n=sitemaps

i po tym w menu wybraniu Usuwanie linków i podanie wszystkich linków które są dla Ciebie nie potrzebne.

Tak to się robi.