Jak usunąć całkowicie Javę z rozszerzeń do Firefox'a

Zaktualizowałem właśnie Firefox’a do wersji 6.0 i jako że Java zostawiła mi trochę syfu w rozszerzeniach Firefox’a, to chciałbym ją całkowicie usunąć. Zobaczcie jak to wygląda na screenie:

http://imageshack.us/photo/my-images/822/javag.jpg/

Usunąłem Javę z Dodaj/Usuń programy, ale to nadal pozostało. Jedynie usunęło mi ostatnią consolę Javy 6.0.26, czyli tą którą miałem aktualną.

Spróbuj tym JavaRa lub uruchom FF jako administrator i zobacz czy pojawił się przycisk usuń i tych wtyczkach.

W ogóle nie ma przy nich przycisku usuń, co najwyżej mogę wybrać “wyświetl więcej informacji” i “o tym dodatku” jak kliknę na nich PPM. To samo jak uruchomię FF jako administrator.

Kiedyś uruchomienie jako admin działało, w tej chwili da się tylko wyłączyć. Czytałem, że w przyszłych wersjach Firefoksa ma być dodana możliwość nie tylko wyłączania ale też usuwania pluginów dodanych przez programy trzecie. W tej chwili się nie da, chyba, że pogrzebiesz za plikiem w folderze profilu Firefoksa. Ja to olałem

Ja nie mogę co za kupa z tą Javą. Niezły bajzel mi zrobiła w tych rozszerzeniach. Tak samo mam we wtyczkach jakiś Java Deployment toolkit.

http://kb.mozillazine.org/Java#Multiple … extensions

"You can also manually remove unwanted extensions by opening the installation directory “extensions” folder and deleting the associated subfolder (e.g., to uninstall the Java Console 6.0.18 extension, open the C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ folder and delete the “{CAFEEFAC-0016-0000-0018-ABCDEFFEDCBA}” subfolder). [43] [44] In Firefox 4 and above, the Firefox installer and updater should automatically remove Java Console extensions from the installation directory “extensions” folder (see bug 597235 and bug 654131 for details). "

Czyli:

Wchodzimy C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ i usuwamy folder CAFEEFAC. Ja tak właśnie zrobiłem i java consoli już nie mam:) Wcześniej działało odpalenie przeglądarki jako admin, z kolei przy aktualizacji java powinna stare rozszerzenia automatycznie usuwać…

Masz najnowszą Javę 7?

http://www.dobreprogramy.pl/Java-SE,Pro … 13186.html

Usuń ten folder, odinstaluj z dodaj/usuń programy starą Javę i zainstaluj nową

Dodane 13.08.2011 (So) 21:20

Mnie najbardziej denerwują nieusuwalne pluginy. GaduGadu plugin, Google Update (sic!), Picasa Plugin… No kurcze bezczelność do potęgi n-tej by do Firefoksa przemycać aktualizatory programów trzecich. Mam nadzieję, że się za to zabiorą.

Dobra spróbuję z tymi folderami. W najgorszym wypadku spieprzę sobie FF. Javę już usunąłem z Dodaj/Usuń Programy, ale na razie nie instalowałem najnowszej czyli 7.

No mnie też te wszystkie wtyczki i rozszerzenia wkurzają. Np. taki Gadu-Gadu Plugin, nie używam już tego komunikatora, a i tak nie posprząta po sobie. Mozilla musi coś z tym zrobić, bo oszaleć można jak widzisz, kolejne wtyczki nie wiadomo do czego.

Dodane sobota, 13 sierpnia 2011, 21:32

Dobra udało się, dzięki za pomoc :wink:

Gdyby jeszcze dało się nieużywane pluginy wywalić…

A pogrzebię i napiszę jak znajdę jakieś ciekawe wyjście do usunięcia pluginów. Na początek pozbyłeś się javy;)