Jak usunąć całkowicie Javę z rozszerzeń do Firefox'a


(Dennoss) #1

Zaktualizowałem właśnie Firefox'a do wersji 6.0 i jako że Java zostawiła mi trochę syfu w rozszerzeniach Firefox'a, to chciałbym ją całkowicie usunąć. Zobaczcie jak to wygląda na screenie:

Usunąłem Javę z Dodaj/Usuń programy, ale to nadal pozostało. Jedynie usunęło mi ostatnią consolę Javy 6.0.26, czyli tą którą miałem aktualną.


(system) #2

Spróbuj tym JavaRa lub uruchom FF jako administrator i zobacz czy pojawił się przycisk usuń i tych wtyczkach.


(Dennoss) #3

W ogóle nie ma przy nich przycisku usuń, co najwyżej mogę wybrać "wyświetl więcej informacji" i "o tym dodatku" jak kliknę na nich PPM. To samo jak uruchomię FF jako administrator.


(Kamil™) #4

Kiedyś uruchomienie jako admin działało, w tej chwili da się tylko wyłączyć. Czytałem, że w przyszłych wersjach Firefoksa ma być dodana możliwość nie tylko wyłączania ale też usuwania pluginów dodanych przez programy trzecie. W tej chwili się nie da, chyba, że pogrzebiesz za plikiem w folderze profilu Firefoksa. Ja to olałem


(Dennoss) #5

Ja nie mogę co za kupa z tą Javą. Niezły bajzel mi zrobiła w tych rozszerzeniach. Tak samo mam we wtyczkach jakiś Java Deployment toolkit.


(Kamil™) #6

http://kb.mozillazine.org/Java#Multiple ... extensions

"You can also manually remove unwanted extensions by opening the installation directory "extensions" folder and deleting the associated subfolder (e.g., to uninstall the Java Console 6.0.18 extension, open the C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ folder and delete the "{CAFEEFAC-0016-0000-0018-ABCDEFFEDCBA}" subfolder). [43] [44] In Firefox 4 and above, the Firefox installer and updater should automatically remove Java Console extensions from the installation directory "extensions" folder (see bug 597235 and bug 654131 for details). "

Czyli:

Wchodzimy C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\ i usuwamy folder CAFEEFAC. Ja tak właśnie zrobiłem i java consoli już nie mam:) Wcześniej działało odpalenie przeglądarki jako admin, z kolei przy aktualizacji java powinna stare rozszerzenia automatycznie usuwać..

Masz najnowszą Javę 7?

http://www.dobreprogramy.pl/Java-SE,Pro ... 13186.html

Usuń ten folder, odinstaluj z dodaj/usuń programy starą Javę i zainstaluj nową

-- Dodane 13.08.2011 (So) 21:20 --

Mnie najbardziej denerwują nieusuwalne pluginy. GaduGadu plugin, Google Update (sic!), Picasa Plugin.. No kurcze bezczelność do potęgi n-tej by do Firefoksa przemycać aktualizatory programów trzecich. Mam nadzieję, że się za to zabiorą.


(Dennoss) #7

Dobra spróbuję z tymi folderami. W najgorszym wypadku spieprzę sobie FF. Javę już usunąłem z Dodaj/Usuń Programy, ale na razie nie instalowałem najnowszej czyli 7.

No mnie też te wszystkie wtyczki i rozszerzenia wkurzają. Np. taki Gadu-Gadu Plugin, nie używam już tego komunikatora, a i tak nie posprząta po sobie. Mozilla musi coś z tym zrobić, bo oszaleć można jak widzisz, kolejne wtyczki nie wiadomo do czego.

-- Dodane sobota, 13 sierpnia 2011, 21:32 --

Dobra udało się, dzięki za pomoc :wink:

Gdyby jeszcze dało się nieużywane pluginy wywalić...


(Kamil™) #8

A pogrzebię i napiszę jak znajdę jakieś ciekawe wyjście do usunięcia pluginów. Na początek pozbyłeś się javy;)