Jak usunąć dane z płyty cd/dvd?

Witam! co trzeba zrobić aby moc usunąć jakieś dane z płyty cd?

bo niestety przy plikach jest brak przycisku usuń, i formatuj przy dysku, a to tylko celowa blokada CDFS by nie można było zapisanej płyty używać do własnych celów…

Kiedyś znalazłem taki program który pozwalał formatować płyty cd i inne (np. muzyczne, dvd itp.) i mogłem na nich dane zapisywać, teraz nie mogę tego znaleźć :frowning:

Czy czytasz to co piszesz? I w to wierzysz? :smiley:

Jak chcesz coś skasować z płyty, która od strony technicznej nie ma takiej możliwości? Żaden program tego nie zmieni.

Zakup po prostu płyty CD-RW/DVD-RW są to nośniki wielokrotnego zapisu.

Najprostszy sposób na skasowanie danych z płyt CD-R, DVD-R, BD-R jest ich zniszczenie.

To nie jest skasowanie danych tylko zniszczenie nośnika.

Wyraźnie napisał, że chodzi mu o zwolnienie miejsca na nośniku aby ponownie coś na nim zapisać

zwykła płyta CD/DVD jest jednokrotnego zapisu nie ma ona takiej możliwości żeby coś skasować po protu jednorazowa

płyta CD/DVD RW jest to nośnik wielokrotnego zapisu zapisane dane można skasować i wypalić płytę jeszcze raz

Tak, w czasach Windowsa XP używało się programu InCD. Jednak zawsze dotyczyło to płyt CD-RW lub DVD-RW. Obecnie (Win7/8) jeśli włożysz pustą płytę CD-R W lub DVD-RW do nagrywarki, to też możesz korzystać z tej płyty jak z pendrajwa, jednak przed tym trzeba na niej (na ikonie nagrywarki w “Komputer”) kliknąć LPM i wybrać rodzaj formatowania, czyli “_ Jak dysk flash USB _”.