Jak usunąć drugi system przy uruchomianiu kompa

Witam jakis czas temu probowalem zainstalowac drugi system windows 7 na partycji E,oczywiscie instalacja sie nie udala ale przy bootowaniu wyswietla mi sie wybor systemu jak moge go usunac.Zamieszczam wpis z pliku boot.

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

Skoro jest ten post tu to domyslam sie ze drugi system to winXP?

We wlasciwosciach systemu w zakladce zaawansowane jest punkt start i odzyskiwanie systemu. Klikinij na ustawienia na samej górze jest okienko poprostu wykasuj z tamtád linijke z wpisem do win7 zapisz ustawienia i zrób restart powinno zadzialać.

Bardzo prosto.Wchodzimy w menu start.Prawym klawiszem myszy klik na mój komputer na dole masz właściwości.Włazisz w to i widzisz tabele właściwości systemu.Włazisz w zaawansowane masz trzy pola wydajność,profile i uruchamianie i odzyskiwanie.Ty użyjesz właśnie tego jest tam opcja widoczna jak byk ustawienia klikasz w to pojawi się następna plansza uruchamianie i odzyskiwanie i prostokącik edytuj klikasz w to edytuj i pojawi się notatnik z wpisami o systemach operacyjnych zainstalowanych na kompie ,choć fizycznie nie istnieją spacją wsteczną usuwasz wpisy ale nie wszystkie tylko te które cię interesują aż do wpisu o systemie ktury działa na kompie to będzie tekst pisze z głowy multi disc 0 coś tam na końcu wiersza jest nazwa systemu który pracuje np. Windows XP Home/no egzecution/fast detect.Usuwasz wszystko do tego wpisu,jego nie tykasz.Zamykamy notatnik,wyłazimy ze wszystkiego i przy następnym uruchomieniu nie ma pola wyboru systemu.Troche to łopatologiczne ale tak jest w XP,jak np w Viście nie wiem chyba podobnie.

leszek6340

Edytuj plik boot.ini i usuń z niego blokadę założoną przez Win7

prawidłowo twój plik boot.ini powinien wyglądać tak

następnie z C:\ usuń plik bootmgr zrobisz to przejmując go na własność

i to wszystko

:slight_smile:

na partycji C:\ tam gdzie masz XP jest to plik systemowy win7

opcje folderów >> widok >> usuń znaczek przy ukryj chronione pliki systemu oraz zaznacz pokaż ukryte pliki i foldery

:slight_smile:

nic tam nie ma jest tylko plik o nazwie Boot.BAK chyba przyjdzie mi zrobic format bo nikt nie zna przyczyny :stuck_out_tongue: