Jak usunąć drugi system przy uruchomianiu komputera

Witam :slight_smile:

Mam ten sam problem -> jak-usunac-drugi-system-przy-uruchomianiu-kompa-t365865.html#p2813322, jak usunąć jeden z windowsów z ekranu przy włączaniu komputera.Proszę i dziękuję za odpowiedź.

Joanna K. , start > uruchom > msconfig > BOOT.INI > sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu > po sprawdzeniu jak zapyta czy naprawić > ok i reszta zrobi sie sama

Joanna K. , nie podpinaj się pod wątki sprzed kilku lat, w takich przypadkach możesz stary temat wskazać w linku w temacie, jak jest teraz po edycji.

Posty wydzielone z innego wątku.

Mareksolak dzięki za odpowiedź. Spróbuje i odpisze na forum.

Podpięłam się pod ten temat bo nie chciałam zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. :slight_smile:

zasadniczo może być tak dlatego że masz na kompie dwa katalogi rozruchowe, wystarczy usunąć jeden z folderów windows bo na pewno są dwa tylko że mogą nazywać inaczej np spotkałem się kiedyś z sytuacją że katalog windows nazywał się “WinXP”…

Mareksolak zrobiłam tak jak kazałeś i wyskakuje taki komunikat:

Jak skasować ten pierwszy system(który nie działa) żeby nie było tego komunikatu o wybranie systemu.

Jeśli ten niedziałający system jest wyświetlany jako pierwszy na liście, to usuń tą linijkę:

I tak zrobiłam,zamiast dwóch identycznych systemów teraz mnie pyta o wybranie pomiędzy :

to teraz co mam usunąć? Mam Xp i przy tym chce pozostać.

deFco247 , jesteś pewien?

bo własnie zaleciłeś sniecie domyślnej ścieżki rozrchowej

Joanna K. , na której partycji (dysk) masz zainstalowany aktalnie działajacy system?

Boziu teraz nie jestem pewna,jeden był na C drugi na D. Ale nie wiem który to jest ten dobry. :roll:

Można to jakoś sprawdzić?

jeżeli po 30 sekndach komp sam startował , bez wskazania system to powinno to wyglądać;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

i to wskazje że działający system masz na D:\ i nie wolno go formatować

Dodane 22.04.2011 (Pt) 20:02

EDIT:

C:\ też nie wolno formatować bo tam (domyślnie) są wszystki pliki startowe i po formacie C:\ komp już nie ruszy

Zrobiłam restart kompa i poczekałam te 30 s, nie uruchomił się żaden system. Mam wcisnąć"r " i żąda płyty.

To co teraz,mam z powrotem wkleić ten wpis:

Chyba że sama wybiorę 1 linijkę:

teraz to juz “wróżenie z fusów”

edytj boot.ini do początkowedo stanu czyli

i opisz co robisz przy starcie

  • sam startuje

  • wybierasz 1 system

  • wybierasz 2 system

dopiero po tych info moge sugerować tak ważne zmiany w ustawieniach

Zrobiłam tak,wróciłam do początku. Po 30 s instalator woła płytę z oryginalnym oprogramowaniem.Muszę wcisnąć “r” i później pojawia się botowanie tak? gdzie pyta mnie o wybranie systemu. Gdy wybiorę sama 2 to system za ładuję się poprawnie.

Jak dobrze zrozmiałem “2” czyli nie partition(2) tylko jako drugi system czyli partition(1)

więc w takim przypadku

i powinno być dobrze

z tego wynika że działający system masz jednak na C:\

Dzięki wielkie ! Działa! Super,bo już nie to denerwowało:D

Dziękuję za pomoc.

Marek masz u Mnie piwo :smiley: