Jak usunąć Fakeowego antywirusa personal shield pro bez logó

W ostatnim wątku, w którym udało się rozwiązać podobny problem falszywy-antywirus-personal-shield-pro-t452564.html wskazano stronę która miała pomóc w samodzielnym usunięciu złośliwego oprogramowania ale nie ma na niej żadnego rozwiązania tylko wskazanie “jakiś” kodów, z którymi nie wiadomo co zrobić. Proszę więc o pomoc w tym miejscu.

Identyczny problem jak kolegi z powyższego wątku czyli ściągnięcie programu “Personal shield pro”, który blokuje procesy i restartuje w sposób niepożądany kompa. Większy problem bo oprócz blokowania prawie wszystkich nowych procesów nie pozwala też na odpalenie programów do wyciągania logów OTL (w różnych wersjach exe, com), sreng2. Co polecicie w tej sytuacji? Może jakiś inny (skuteczny) program do wyciągania logów? Googlałem ale powtarza się najczęściej OTL i sreng.

Laptop Sony Vaio z Vistą.

Pobierz Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html Wejdź w tryb awaryjny windows Zainstaluj program Uruchom Jak się uda wykonaj pełne skanowanie Usuń co znajdzie pokaż raport na forum

program pobrany, zainstalowany w trybie awaryjnym, uruchomiony w trybie pełnego skanowania. Długo skanuje. Ponad 1h i końca nie widać. Pierwszy raz używam tego programu więc pytanie:

Rozumiem, że na końcu skanowania pojawi się jakiś monit co zrobić ze znalezionymi zainfekowanymi obiektami (jak dotąd już 136) i wtedy wszystkie usunąć a potem będzie opcja pobrania raportu?

Dodane 21.08.2011 (N) 20:33

ok. Nie czekając na odpowiedź po zeskanowaniu przeszedłem do usuwania obiektów. Pojawił się, komunikat że wszystkie zostały pomyślnie usunięte i po restarcie kompa Fakeowy antywir nie zainicjował swojego procesu. Czy to oznacza, że komp jest już bezpieczny czy zrobić jakieś dodatkowe sprawdzające skanowanie?

Logi o które prosiłeś zapisane bezpośrednio po skanowaniu:

http://www.wklejto.pl/103386

Dodane 21.08.2011 (N) 21:23

podczas niezainfekowanej sesji w trybie zwyczajnym ściągnąłem ponownie program OTL i zrobiłem zwykłe skanowanie (skanuj). Logi:

OTL:

http://wklej.org/id/581153/

EXTRAS:

http://wklej.org/id/581156/

prośba o dalsze instrukcje.

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

log z usuwania po wykonaniu skryptu:

http://wklejto.pl/103592

Dodane 22.08.2011 (Pn) 22:41

Log po restarcie i ponownym skanowaniu

http://wklej.org/id/582412/

Proszę powtórzyć bo nic się nie usunęło Proszę uważać przy kopiowaniu tekstu do OTL

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

log po wykonaniu skryptu i restarcie:

http://wklej.se/55cc

log po ponownym skanowaniu:

http://wklej.se/5b41

Uruchom OLT klikasz Sprzątanie

Użyj Security Check [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry9515](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 9515#entry9515) Uaktualnij to co wskaże program