Jak usunąć folder SkyDrive?

(Meszuge) #1

Jak usunąć folder SkyDrive z drugiej (niesystemowej) partycji?
Folder jest teraz pusty, zawartość została przeniesiona do OneDrive, a jego samego nie daje się usunąć, zmienić nazwy… nic. Z rejestru usunięte zostały wszystkie wpisy zawierające frazę “skydrive”, ale to niczego nie zmienia. Tak samo użycie NTFSAccess. Tak samo reinstalacja systemu. Błąd 0x80070780. Może jakieś pomysły?

(maker3) #2

Ukryć i zapomnieć.
Albo Linuxem spróbować usunąć.

(Seba228215) #3

Unlocker próbowałeś?

(Meszuge) #4

Tak. Bez efektu. Albo pisze, że folder nie jest zablokowany, albo że nie ma do niego dostępu. Ostatecznie ani usunąć, ani otworzyć się nie da.

(Semtex) #5

Zaloguj się w trybie awaryjnym i skasuj go, jeżeli nie da się to przed tym "przejmij go na własność"
https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc753659(v=ws.11).aspx?f=255&MSPPError=-2147217396
W sieci są też małe rozszerzenia, które dodają pod prawoklik “przejmij na własność”.

(Bogdan_G) #6

Openedfilesview i do niego spolszczenie. 100KB programu. Pobierasz, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, potem usuwasz zipy i folder spolszczenia, otwierasz program i ustawiasz w menu opcje - pokaż otwarte foldery:

W menu edycja klikniesz w znajdź i wpiszesz nazwę folderu. Znajdzie. Zaznaczysz. Z menu plik wybierzesz - usuń uchwyty wybranych plików. Po kliknięciu parę sekund i program zniknie z listy programu. Znaczy to, że wystarczy kliknąć w drugi dysk i usunąć folder normalnie.
Program i spolszczenie na dole strony:
http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

(Seba228215) #7

Wiesz co sobie pomyślałem? Jeżeli coś trzyma ten folder, to najpierw wyloguj się z chmury M$, co zerwie na chwilę synchronizację, a potem dobierz się do pustego folderu skydrive.

(krystian3w) #8

A jakby wracał:

FRST i fukcja CreateDummy:

FRST - Tutorial obsługi Farbar Recovery Scan Tool:

https://www.bleepingcomputer.com/download/grantperms/ - narzędziem odwrotnym (bo ono odblokowuje pojedynczy plik/folder) do tego kiedyś robiłem coś identycznego.

(maker3) #9

Po usunięciu nie wróci.
Folder SkyDrive to pozostałość sprzed rebrandingu.
Autor musiał nie reinstalować systemu od bardzo dawna, a jedynie przeinstalował OneDrive i mapowanie zniknęło.

Wylogowanie się też pewnie za wiele nie da, bo skoro obecna aplikacja wykorzystuje folder OneDrive, to ze SkyDrive nie jest już w żaden sposób związana.

(Hrathen) #10

Spróbuj odpalić wiersz poleceń (cmd.exe) z uprawnieniami administratora i tam użyć polecenia rd ‘sciezka do do folderu’ - /s .

(Meszuge) #11

Ja mogę zainstalować nowy, “czysty” system, bez programu OneDrive w ogóle, a ten folder i tak nie jest do ruszenia.

(Meszuge) #12

Folder przejęty na własność - usunąć go się nie da nadal.

(Meszuge) #13

Nic z tego. Folder SkyDrive nie pokazuje się na tej liście bez względu na to, czy zaznaczone jest “pokaż otwarte”, czy też nie.

(Bogdan_G) #14

Wejdź we właściwości dysku na którym masz ten folder, w zakładce narzędzia - kliknij w “Sprawdź”. A nawet parę razy dałbym sprawdzanie i naprawę woluminu.

(Meszuge) #15

Sprawdzenie nie może się odbyć, bo wolumin jest w użyciu. Wprawdzie pada propozycja odłączenia go, ale… na razie problemów mam dosyć, więc nie zaryzykuję.

(freshmeat) #16

Jakoś nie zauważyłem, czy próbowałeś usunąć ten katalog z poziomu Linuksa. Wczoraj, podczas porządkowania dysku też zauważyłem taki folder, a że robiłem to z poziomu Linuksa własnie, kliknąłem “Usuń” i usunęło. Bez żadnego “ale”.

(Meszuge) #17

Zgadza się, tego jeszcze nie próbowałem. Głównie dlatego, że nie wiem, jak.
Chciałem stworzyć botowalny nośnik z ratunkowym linuxem, ale kiedy pojawiło się pytanie, o którą z 147 wersji linuxa mi chodzi, to wymiękłem. Polecasz jakiś konkretny program?

(freshmeat) #18

Program - żaden konkretnie. Będąc na Linuksie, możesz użyć jakiegokolwiek menadżera plików, albo nawet basha, jeżeli masz taką ochotę. A jeżeli o dystrybucję pytasz, to użyj czegokolwiek, co samo podmontuje Ci partycję w odpowiednim trybie. Podejrzewam że spokojnie Ubuntu, Mint, czy Knoppix sobie z tym poradzi.

(Meszuge) #19

Pamiętam Linux Mint, który miał być wersją portable. Zostawił po sobie nieusuwalną partycję o wielkości 4 MB, więc do linuxowych rozwiązań jakoś się nie rwę.

(krystian3w) #20

Może stary pocket killbox da radę (jak się nie wywali na Windows 10)

http://www.programosy.pl/program,pocket-killbox.html

Najlepiej uruchom z opcji “uruchom jako administrator”.

Folder “!KillBox” jak go nie przyblokuje brak uprawnień do kopi “SkyDrive” powinień dać radę usunąć użytkownik z uprawnieniami do partycji.