Jak usunąć folder SkyDrive?

Jak usunąć folder SkyDrive z drugiej (niesystemowej) partycji?
Folder jest teraz pusty, zawartość została przeniesiona do OneDrive, a jego samego nie daje się usunąć, zmienić nazwy… nic. Z rejestru usunięte zostały wszystkie wpisy zawierające frazę “skydrive”, ale to niczego nie zmienia. Tak samo użycie NTFSAccess. Tak samo reinstalacja systemu. Błąd 0x80070780. Może jakieś pomysły?

Ukryć i zapomnieć.
Albo Linuxem spróbować usunąć.

Unlocker próbowałeś?

Tak. Bez efektu. Albo pisze, że folder nie jest zablokowany, albo że nie ma do niego dostępu. Ostatecznie ani usunąć, ani otworzyć się nie da.

Zaloguj się w trybie awaryjnym i skasuj go, jeżeli nie da się to przed tym "przejmij go na własność"
https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc753659(v=ws.11).aspx?f=255&MSPPError=-2147217396
W sieci są też małe rozszerzenia, które dodają pod prawoklik “przejmij na własność”.

Openedfilesview i do niego spolszczenie. 100KB programu. Pobierasz, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, potem usuwasz zipy i folder spolszczenia, otwierasz program i ustawiasz w menu opcje - pokaż otwarte foldery:


W menu edycja klikniesz w znajdź i wpiszesz nazwę folderu. Znajdzie. Zaznaczysz. Z menu plik wybierzesz - usuń uchwyty wybranych plików. Po kliknięciu parę sekund i program zniknie z listy programu. Znaczy to, że wystarczy kliknąć w drugi dysk i usunąć folder normalnie.
Program i spolszczenie na dole strony:
http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html

Wiesz co sobie pomyślałem? Jeżeli coś trzyma ten folder, to najpierw wyloguj się z chmury M$, co zerwie na chwilę synchronizację, a potem dobierz się do pustego folderu skydrive.

1 polubienie

A jakby wracał:


FRST i fukcja CreateDummy:

FRST - Tutorial obsługi Farbar Recovery Scan Tool:


https://www.bleepingcomputer.com/download/grantperms/ - narzędziem odwrotnym (bo ono odblokowuje pojedynczy plik/folder) do tego kiedyś robiłem coś identycznego.

Po usunięciu nie wróci.
Folder SkyDrive to pozostałość sprzed rebrandingu.
Autor musiał nie reinstalować systemu od bardzo dawna, a jedynie przeinstalował OneDrive i mapowanie zniknęło.

Wylogowanie się też pewnie za wiele nie da, bo skoro obecna aplikacja wykorzystuje folder OneDrive, to ze SkyDrive nie jest już w żaden sposób związana.

1 polubienie

Spróbuj odpalić wiersz poleceń (cmd.exe) z uprawnieniami administratora i tam użyć polecenia rd ‘sciezka do do folderu’ - /s .

Ja mogę zainstalować nowy, “czysty” system, bez programu OneDrive w ogóle, a ten folder i tak nie jest do ruszenia.

Folder przejęty na własność - usunąć go się nie da nadal.

Nic z tego. Folder SkyDrive nie pokazuje się na tej liście bez względu na to, czy zaznaczone jest “pokaż otwarte”, czy też nie.

Wejdź we właściwości dysku na którym masz ten folder, w zakładce narzędzia - kliknij w “Sprawdź”. A nawet parę razy dałbym sprawdzanie i naprawę woluminu.

Sprawdzenie nie może się odbyć, bo wolumin jest w użyciu. Wprawdzie pada propozycja odłączenia go, ale… na razie problemów mam dosyć, więc nie zaryzykuję.

Jakoś nie zauważyłem, czy próbowałeś usunąć ten katalog z poziomu Linuksa. Wczoraj, podczas porządkowania dysku też zauważyłem taki folder, a że robiłem to z poziomu Linuksa własnie, kliknąłem “Usuń” i usunęło. Bez żadnego “ale”.

1 polubienie

Zgadza się, tego jeszcze nie próbowałem. Głównie dlatego, że nie wiem, jak.
Chciałem stworzyć botowalny nośnik z ratunkowym linuxem, ale kiedy pojawiło się pytanie, o którą z 147 wersji linuxa mi chodzi, to wymiękłem. Polecasz jakiś konkretny program?

Program - żaden konkretnie. Będąc na Linuksie, możesz użyć jakiegokolwiek menadżera plików, albo nawet basha, jeżeli masz taką ochotę. A jeżeli o dystrybucję pytasz, to użyj czegokolwiek, co samo podmontuje Ci partycję w odpowiednim trybie. Podejrzewam że spokojnie Ubuntu, Mint, czy Knoppix sobie z tym poradzi.

Pamiętam Linux Mint, który miał być wersją portable. Zostawił po sobie nieusuwalną partycję o wielkości 4 MB, więc do linuxowych rozwiązań jakoś się nie rwę.

Może stary pocket killbox da radę (jak się nie wywali na Windows 10)

http://www.programosy.pl/program,pocket-killbox.html

Najlepiej uruchom z opcji “uruchom jako administrator”.


Folder “!KillBox” jak go nie przyblokuje brak uprawnień do kopi “SkyDrive” powinień dać radę usunąć użytkownik z uprawnieniami do partycji.