Jak usunąć folder w dosie w windows 98

Mam problem w dokumentach mam folder który chciałbym usunąć a właśnie siadł mi system, jaką należy wpisać komendę aby można było przejść do Moich dokumentów? Proszę o podanie dokładnej lokalizacji folderu moje dokumenty w systemie 98. Przoze o szybką odpowiedź.

http://www.computerhope.com/msdos.htm

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=129481

w win98 zamiast

wpisujesz

do zmiany katalogu jest komenda

CD

np. jesteś w miejscu

aby przejść do c:\windows wpisujesz

do usuwania katalogu jest

w Win98

O ile nie zmieniłeś domyślnej lokalizacji tego folderu to jest to C:\Moje dokumenty. Aby usunąć ten folder spod DOSa (uruchomionego np. z dyskietki startowej) wpisz:

deltree C:\MOJEDO~1\FOLDER

FOLDER - folder, który chcesz usunąć. Jeżeli ma w nazwie więcej niż 8 znaków lub spację, musisz wpisać jego dosowy odpowiednik. Jaki konkretnie - sprawdź poleceniem DIR. P.S. Właśnie sprawdziłem i zdaje się, że na dyskietce startowej Windows 98 nie ma DELTREE. Wobec czego będziesz musiał usuwać na raty:

CD C:\MOJEDO~1

ATTRIB -R -H -S C:\MOJEDO~1\FOLDER\*.* /S

DEL C:\MOJEDO~1\FOLDER\*.*

RMDIR C:\MOJEDO~1\FOLDER

ale mi się windows sypnął nie włącza mi sie komp wię musze wpisać komende w dosie a nawet nie wiem/nie mogę wejść przez komendy do moich dokumentów. przeszukiwałem poleceniem dir ale nie widzę folderu moje dokumenty. Więc jak mam dalej wpisac(mam) C:\> i co dalej???

Bo w DOSie masz nazwy max 8 znakow a ‘Moje Dokumenty’ maja ich wiecej :stuck_out_tongue:

poszukaj czegos w stylu ‘mojed~1’

ale ja mam mase folderó w nie wiem jak przewinąć

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 13:24

nie mogę tego wpisać

Do “przewijania” :wink: a konkretnie pisząc do poruszania się między folderami służy polecenie CD (Change Directory)

Shift + dwa razy klawisz ~/` a później usuń ten zbędny znaczek. Taki ficzer tego klawisza i to już od niepamiętnych czasów :slight_smile:

P.S. Przepraszam za być może nieuzasadnione osądzanie ale widzę że strasznie się męczysz… Nie prościej będzie ściągnąć jakiegoś Linuksa uruchamianego z CD i załatwienie sprawy przy pomocy myszki i okienek? Spróbuj np. SLAXa. W pełni funkcjonalne środowisko graficzne to tylko ok. 200 MB