Jak usunąć gazeta.pl ze strony startowej Chrome?


(Paweł A.) #1

Rano zainstalowałem AllPlayer. Jednak okazał się być bublem na Win10, gdyż Windows nie potrafi wyszukać AllPlayera, jako domyślnego programu, do odtwarzania plików video. Spodziewałem się tego. Teraz włączyłem Chrome i widzę, że gazeta.pl jest stroną startową. Usuwałem stronę w ustawieniach, jednak to nic nie dało.
Jak usunąć gazeta.pl i przywrócić w Chrome domyślną stronę główną, Google?

Żebym wiedział, że AllPlayer taki badziew instaluje, pomimo niestandardowej instalacji, to nawet bym nie myślał o AllPlayerze. AllPlayer usunięty z dysu.


(Paweł A.) #2

Do usunięcia. Poradziłem sobie z tym.


(Radek68) #3

Zamiast usuwać napisz co było, może komuś się przyda.


(Bogdan_G) #4

Z wielkim zaangażowaniem redaktorzy promują allplayera i w tym jest ból. To malware, sklep, wyrządza szkody w systemie.


(Paweł A.) #5

Otóż, pogrzebałem trochę w ustawieniach przeglądarki, w ostateczności wpisałem w wyszukiwarkę ustawień “strona”, tam ustawiłem “strona nowa karta”, wcześniej usuwając gazetę.


(Bogdan_G) #6

Tak nie usuwa się gazeta pl. To tylko powierzchowne ustawienia domyślnej wyszukiwarki. Usunięcie z okienka wyboru wyszukiwarki, to tylko kosmetyczne pozbycie się tego.
W katalogach chrome będzie nadal gazeta pl. Skoro jest przycisk przywrócenia domyślnych, to w paru miejscach chrome zachowuje tą gazetę.


(Paweł A.) #7

Czyli myliłem się co do tego, że cholerna gazeta została usunięta. Więc, jak pozbyć się całkowicie tego syfu?


(Bogdan_G) #8

Gazeta.pl wchodzi wszędzie. Jeśli masz ie11, czy edge, to w dodatki, paski i rozszerzenia, wszystkie dodatki - znaleźć toolbar gazety. Tam trzeba klikać w więcej informacji i potem w kopiuj. Będziesz mieć nazwę wykonywalnego pliku .dll, nazwę rozszerzenia i sumę. Wklejasz wszystko do notatnika.

Wystarczy w opcjach folderów odznaczyć ukrywanie chronionych, odznaczyć ukrywanie rozszerzeń i zaznaczyć pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK.
Wystarczy wyszukać w systemie wszystkie gazeta i usuwać. Potem w regedit.exe wpisać w znajdź - gazeta.pl - usunąć klucze.
Wyszukaj wykonywalny plik i według nazwy sumy usuwaj wsio te od gazety z systemu i z rejestru. Wtedy dopiero będzie czysto, o ile utworzysz nowy punkt przywracania systemu, a usuniesz poprzednie punkty przywracania malware…

Wrócisz do domyślnych ustawień w opcjach internetowych, o ile wcześniej nie poszukasz badziewnych pozostałości po allplayer.


(Paweł A.) #9

Ok, wszystko jasne.
Akurat pracuję na Win7, będę na “dziesiątce” to zrobię tak, jak piszesz.
A innych sposobów nie ma, na całkowitego pozbycia się gazety? Mam na myśli usunięcie Chrome, oraz jego wpisów z rejestru.

PS. Panda Protection, będzie najlepszym wyborem, na Win7?


(Bogdan_G) #10

Znaczy - zainstaluj darmowy soft4boost toolbar cleaner.
Po uruchomieniu programu będziesz mieć domyślnie zaznaczone wszystkie dodatki nie tylko do chrome. Wpierw wejdziesz w menu programu i usuniesz toolbary do zachowania. Potem na panelu programu odznaczysz wszystkie potrzebne (rozszerzenia i pluginy), mają pozostać zaznaczone te, które są niepotrzebne, szkodliwe i przeszkadzają.
Klikniesz w remove i program odinstaluje/usunie zaznaczone dokładnie, nawet bardzo.

Mnie wystarcza ublock, disconnect, no coin, a w systemie darmowy winpatrol - wystarczające. Żadna aplikacja nie zmodyfikuje sterowników i żadna aplikacja nie zmodyfikuje rejestru - wyświetli się okno - jak zezwolisz, to na własne ryzyko. Darmowy malutki unchecky przypilnuje, żeby jakaś malware gazeta nie doinstalowała się z innym instalatorem i spoko.


(Astor44) #11

Na Win7, tak. Plus Unchecky!


(Paweł A.) #12


Tak to u mnie wygląda. Jest tylko Chrome widoczny.
Pytanie. Co powinienem zaznaczyć do usunięcia?


(Paweł A.) #13

Zainstalowałem Unchecky. Program w jakiś sposób będzie mnie informować, gdy będzie chciało przedostać się jakieś badziewie do systemu? Bo póki co, program milczy.


(Astor44) #14

I dobrze! Program robi swoje w tle. Odznacza lub zaznacza odpowiednie pozycje w instalatorach programów. Krótko mówiąc, ma kontrolę nad tym co instalujesz.


(Paweł A.) #15

No i bardzo dobrze. Szkoda tylko, że wcześniej nie znałem tego programu. Teraz to domyślnie będę instalować ten program, za każdym razem. A co do AllPlayera, nigdy więcej! Zainstalowałem VLC Media Player.


(marcin82) #16

Można jeszcze w ten sposób:

  • wyeksportuj zakładki
  • spisz ewentualne zapamiętane hasła
  • odinstaluj Google Chrome
  • usuń wszystko co pochodzi od “google chrome” w profilu użytkownika Windows (C:\Users\Paweł?)
  • przeczyść rejestr np. programem CCleaner
  • zainstaluj na nowo Google Chrome

(Paweł A.) #17

Myślisz, że taki zabieg zadziała? Spróbuję.


(marcin82) #18

Oczywiście dodatki, które masz obecnie zainstalowane trzeba będzie od nowa skonfigurować, niektóre umożliwiają eksport ustawień, np. UBlock Origin, itd.

EDYCJA:
No tak to powinno działać. Program instalowany jest przez “uruchom jako administrator”. Uruchomienie na koncie użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami tworzy pliki “runtime” w katalogu użytkownika, nie administratora. Wyczyszczenie całkowite powinno pomóc.


(Paweł A.) #19

Zrobiłem tak, jak napisałeś. Chyba wszystko powinno już być ok.


(iJuliusz) #20