Jak usunąć górny panel oraz dodać aplety do panelu?

Muszę usunąć górny panel Gnome oraz dodać różne aplety do dolnego panelu. Ja wiem, że to można zrobić graficznie ale to nie działa kiedy tworzę dystrybucję dla własnych potrzeb.

Pytałem się na oficjalnym forum gnome i nikt nie odpowiada… Może wy coś będziecie wiedzieli?

Przejrzyj gconf (gconf-editor, ~/.gconf).

Konkretnie /apps/panel, w którym “toplevels” to panele, “applets” to (zaskakująco) aplety, a “objects” to aktywatory.

Uruchomiłem gconf-editor i nie ma tam opcji usunięcia górnego panelu ale zmieniłem jego rozmiar - po uruchomieniu jest taki sam. Chyba, że chodziło wam o folder. Jeśli tak to nie ma nigdzie gconf/apps/panel

Gconf-editor>Apps>Panel>general>toplevel_id_list>[bottom_panel_screen0,top_panel_screen0], klikasz na to dwa razy i usuwasz wpis top_panel_screen0 i panel górny znika.

Pozdrawiam!

Nie ma tego [bottom_panel_screen0,top_panel_screen0] jest tylko []

nie ma też takiego wpisu top_panel_screen0

To widocznie masz coś namieszane, u mnie jest. Jaka dystrybucja? Jaka wersja Gnome?

Pozdrawiam!

Na Ubuntu 10.10 zainstalowanym na dysku są te rzeczy. Na Ubuntu 10.10 modyfikowanym w UCK nie ma tego - podejrzewam, że to się stworzy kiedy remix zainstaluje się na system…

Czyli jednak jest coś namieszane. Nie bawiłem się w tworzenie remiksów, więc niestety więcej nie pomogę :wink:

Pozdrawiam!

Zainstaluj najnowszy Linux Mint. Posiada środowisko XFCE a nie GNOME. Dzięki temu bez modyfikacji bedziesz miał to co chcesz.

Ale w XFCE pewnie nie działa Gnomenu…

To jest dystrybucja powstała na podstawie Ubuntu więc wszystkie programy działajace pod Ubuntu powinny działać w Minciaku

A prawdopodobnie działa również we wszystkich innych dystrybucjach linuksa.

Ale minta nie zmodyfikuję przez UCK - bo pojawia się błąd podczas budowania. Ja chcę mieć własny wygląd itd.

Nie wiem dlaczego za wszelką cenę chcesz zrobić z linuksa windowsa. Linuks to linuks a windows to windows.

Szczerze mówiąc nie ma juz pomysłu jak ci pomóc. A już myslałem że znalazłem zloty srodek na twój problem.

Sorry. Jak chcesz zrobic z Tico Ferrari to sam wymyśl jak to zrobic. :smiley:

Moim zdaniem przekształcanie Ubuntu do Windows-a/OS X-a. Tylko po co? Przyzwyczajenia trudno, trzeba zmienić.

A gdzie ja pisałem, że chcę go upodobnić do Win?

Chociażby po tym że chcesz zainstalować ten program !

Pff. A skąd wiesz, że akurat chce menu z XP czy Visty? Tam jest wiele rodzajów menu nie związanych z tymi systemami.

Nieważne czy chcesz żeby twój Linux wyglądał jak windows xp, siedem czy win 3.11. Zainstaluj jesli masz Windowsa albo Opensuse’a jeśli chcesz mieć menu podobne do Windowsa Vista lub 7.