Jak usunąć GRUB-a z dysku z Windowsem 10?

http://www.dobreprogramy.pl/roobal/Jak-usunac-Linuksa,31953.html

Najszybszym sposobem dla mnie byłby EasyBCD. Ale czy Windows 10 ma taki sam bootloader jak Vista i 7?

Przez przypadek Win10 nie potrafi tego sam zrobić w trybie awaryjnym? Kiedy ostatnio korzystałem z Windows (a było to lata temu), to właśnie z tego miejsca przywracałem Windows, a GRUB był usuwany. 

Próbowałem zrobić bootrec z instalatora Windows, ale usunęło tylko jednego GRUB-a. Pomyślałem, że po jeszcze jednym razie się uda, ale nic. Za to teraz zamiast dwóch razy, GRUB się uruchamia tylko raz.

Jak instalowałeś Gruba, skoro twierdzisz, że masz dwa?

Ogólnie to wyglądało tak: mam dysk SSD z Windowsem i HDD na pliki. Podłączyłem kolejny dysk HDD, na którym chciałem zainstalować Ubuntu 14.04 z pendrive’a. Podczas instalacji wybierałem użycie innego rozwiązania, żeby móc ogarnąć od razu partycje. Dysk do instalacji programu rozruchowego wybrałem raczej dobry jak pamiętam, czyli ten, na którym miał być Linux. Po instalacji BIOS wyświetlał komunikat “Missing operating system”. Nie wiedziałem co zrobić, ale odłączyłem dysk z Linuxem i udało się załadować dysk SSD z Windowsem, ale pojawiła mi się konsola GRUB-a. Na logikę wpisałem “exit”, ale się uruchomił jeszcze raz, jeszcze raz wpisałem, i załadował mi się Windows. A teraz na SSD mam pięć partycji, nie wiem skąd, bo chyba powinny być trzy. I tyle.

A, ok. Jednak GRUB dalej dwa razy się odpala. Spróbuję jeszcze coś z Linuxem.

Ok, trochę potrwało zanim to zrobiłem. Dzięki Domker. :wink: