Jak usunąć hasło do komputera w windows xp?

(Dariusz20) #1

Jak uruchamiam komputer pojawia mi się ikonka administratora komputera i prosi o podanie hasła.Jak mogę je na stałe usunąć?

(Drobok) #2

win+r >> regedit

Wejdź w klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Tam zmieniasz:

DefaultUserName, na twoją nazwę użytkownika

DefaultPassword, na twoje hasło

AutoAdminLogon, na 1

Jednak weź pod uwagę, że komputer nie będzie cię już prosić o hasło podczas uruchamiania. Co wiąże się z mniejszym bezpieczeństwem.

(Dariusz20) #3

A może ktoś zna jakiś inny,prostszy sposób?

(M Muszy) #4

Możesz iśc do znajomego i ściągną program Hirens. Wkładasz do napędu i płytka się sama zbootuje, pojawi się menu w dosie. Wybierzesz opcję Kon Boot, komputer odpali Ci się bez hasła. Następnie obejrzyj sobie to http://traxter-online.net/offline-nt-password-registry-editor-resetowanie-hasla-logowania/ . Ten program również jest w pakiecie Hirens. Mnie reset hasła zajął jakieś 5 min po przeczytaniu tego :slight_smile:

(Bander zwierz) #5

Nieco prostszy sposób polega na ściągnięciu i zainstalowaniu programu TweakUi 2,10. Po czym uruchamiasz go, wchodzisz na Logon (rozwijasz) -> Autologon i usuwasz zaznaczenie z opcji "Log on automatically at system startup", która najprawdopodobniej wskazuje na konto Administrator.

Albo, nie usuwasz tego zaznaczenia, wpisując w pole "User name" nazwę swojego konta, dzięki czemu komputer będzie samoczynnie logował się po starcie na Twoim koncie, które (popraw, jeśli się mylę) nie posiada hasła dostępu.

(Drobok) #6

Trza było powiedzieć, że nie znasz tego hasła. Ściągnij http://ophcrack.sourceforge.net/ nagraj na płyte i zbootuj.

(Dariusz20) #7

Znam,tylko chcę je usunąć

(floyd) #8

Można też użyć tego programu:

Wybierasz: Logowanie-->Auto logowanie i ustawiasz: Włącz automatyczne logowanie.

(Drobok) #9

kliknij logo win, potem na twój obrazek i masz

(pysiu) #10

http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl ... 80&bih=715 JAk USUNĄĆ HASŁO W XP .

(Dariusz20) #11

A jak pojawia mi się takie coś

http://www.przeklej.pl/plik/qt-temp-wm1 ... l5t85973sp

(Jdzon91) #12

Witam. Mam bardzo nietypowy problem ze zresetowaniem hasła Administratora. Jak widać poniżej nie mogę "kliknąć" w reset hasła. Od razu mówię, że mam oryginalnego windowsa xp sp3. Szukałem już wszędzie i nigdzie nic nie znalazłem. Bardzo proszę o waszą pomoc.

zmianahasa.jpg

(Bugjo3) #13

A na którym koncie jesteś zalogowany, musisz być na administratorze

(Jdzon91) #14

Na Administratorze jestem zalogowany i dalej nic...

(Bander zwierz) #15

Sprawa już pewnie niebyła, ale dla porządku odpowiem.

Będąc na koncie Administrator lub koncie z uprawnieniami administracyjnymi wykonaj następujące polecenia. Zrób to rozumnie, zastanawiając się nad tym co robisz i weryfikując za każdym razem każdą moją radę ze wskazaniami pomocy systemowej. Dlaczego? Ponieważ są to zaawansowane polecenia systemowe i:

• [*:gfzp64zd]mogły się zmienić od czasu, kiedy piszę tę poradę,

A zatem:

1. [*:gfzp64zd]Kliknij Start , potem Uruchom... i wpisz cmd a następnie naciśnij klawisz Enter albo kliknij OK

help

i naciśnij Enter, aby zapoznać się z ogólnym tekstem pomocy. Już pierwsza linijka odpowiedzi, czyli

wskaże następny krok [*:gfzp64zd]Wpisz

help net

i naciśnij Enter, aby uzyskać informacje o poleceniu net. Najprawdopodobniej uzyskasz następujący wynik:

[*:gfzp64zd]Zgodnie z sugestią z poprzedniego punktu wpisz

net /?

i naciśnij Enter. Najprawdopodobniej uzyskasz następujący wynik:

[*:gfzp64zd]Wobec tego wpisz

net help

i naciśnij Enter. Powinieneś otrzymać:

(lista poleceń powinna być w trzech kolumnach, ale tego się nie da uzyskać na forum. Stąd pewne zabiegi, które podjąłem, aby przynajmniej przypominało to tekst wynikowy...)[*:gfzp64zd]Teraz więc już wiesz, co powinieneś wpisać, ale na wszelki wypadek podam:

net help user

Po czym oczywiście naciskasz Enter. Otrzymasz bardzo dużo tekstu, który należy wnikliwie przeczytać. Na początek najistotniejsze jest:

Pamiętaj, że aby korzystać z tego polecenia, w systemie powinna być uruchomiona usługa Serwer [*:gfzp64zd]Zatem wpisujesz:

net user Administrator

po czym naciskasz klawisz Enter. Powinieneś otrzymać wyczerpujące dane o koncie administratora, w tym również, czy użytkownik Administrator może zmieniać swoje hasło. [*:gfzp64zd]Gdyby się okazało, że nie wolno mu zmieniać hasła, użyj polecenia

net user Administrator /PASSWORDCHG:YES

aby przywrócić mu prawo do zmiany hasła, lub wprost

net user Administrator

wpisując zamiast - ciąg wyrazów, który od tej pory ma być hasłem tego użytkownika.

I to już wszystko. Mam nadzieję, że się przyda.