Jak usunąć hasło z telefonu Android 7.0?

Mam pytanie jak usunąć hasło z telefonu, który ma android 7.0 ? Mam telefon huawei p8 lite po bliskiej osobie, niestety nie wiem jakie hasło miała a bardzo chciałbym zgrać zdjęcia i inne dane z tego telefonu. Trochę poszperałem w Internecie i dowiedziałem się, że są programy do usuwania zabezpieczeń, które można zainstalować na pc (mam win10). Niestety nie wiem jaki program zainstalować i co zrobić, żeby przypadkiem nie uszkodzić telefonu. Będę wdzięczny jeśli ktoś z Was mi pomoże.

Jeżeli dane były na karcie to wszystko można odzyskać ale zablokowany hasłem telefon? Ja coś miałem podobnego ale resetowałem do ustawień fabrycznych przez; włączając telefon trzymałem przycisk włącz i głośność czyli w górę. Gdzieś coś kiedyś znalazłem do Samsunga. Może udaj się do punktu naprawy tam ,chłopcy" pewnie wiedzą znacznie więcej w tym temacie.

Niestety ale dane są zapisane w telefonie a nie na katcie sd. Gdyby to był normalny telefon to bym zgrał pliki przez USB na pc, ale niestety Chińczycy bardziej tą sprawę pokomplikowali.

Może zadzwoń do Szajomi jak to oni nazywają ja dzwoniłem w sprawie Redmi 9 Tylko szukaj nr do serwisu bo panowie w sklepie w W-wie za dużo nie pomogą, choć? próbuj.

Bym popróbował najchętniej z tymi programami, ale jak to się mówi: “Piekło zostało wybudowane na dobrych chęciach”.

Swego czasu dałem wnuczce telefon jak zaczęła wprowadzać blokady tak telefonu najstarsi górale nie uruchomią, tel. poszedł a/d kosz! Cóż testuj może kiedyś dasz radę innemu na forum DP
Pozdrawiam i zdrowia życzę.

Być może faktycznie pójdę do punktu naprawy i oddam im ten telefon. Dziękuję za dobre chęci i pomoc :slight_smile: Również pozdrawiam i zdrowia życzę
:wink:

Najzabawniejsze jest to, że co najmniej od jakiegoś czasu, zwykłe resetowanie do ustawień fabrycznych w Recovery jak Józef wspomniał, nie pomoże na blokadę telefonu hasłem. I tak ono się wyświetli po resecie. Z tego co wiem, można wtedy spróbować wgrać soft do telefonu flasherem od nowa. Ale oczywiście dane zostaną utracone. Niektóre flashery jednak umożliwiają dump aktualnego ROMu z danymi. Niemniej, nie wiem, czy taki dump będzie dało się łatwo odczytać przy użyciu ogólnodostępnych narzędzi, jeśli okaże się, że mimo hasła, dane rzeczywiście nie są zaszyfrowane. Może tak być, bo co najmniej w czasach 4.x trzeba było szyfrować dane zupełnie niezależnie od hasła. Ponieważ wprowadzenie ekranu blokady nie wprowadza wymogu odbycia procesu zaszyfrowania danych, to dane tam nadal też nie są zaszyfrowane, jeśli ktoś ich nie zaszyfrował w menu ręcznie. Powodzenia.

PS. Jak podrzucisz model telefonu, mogę spróbować Cię naprowadzić na jakieś narzędzia.

Bo niby obecnie wybiera się opcje odpinania konta Google od smartfona, potem reset czymkolwiek - niby mniejsza szansa że złapie nas FRP lock.