Jak usunąć ikonki "herbu" z ikon programów na pulpicie

Cześć.Rzecz może wydaje się banalna,ale windows 7 mam od nie dawna.Tyle że to klikanie “tak” za każdym razem przy próbie uruchamiania programu jest trochę denerwujące a mogłoby tego nie być.Wybrałem “zdecyduj kiedy są wyświetlane powiadomienia”,ale nie chcę całkowicie tam tego wyłączać.Wiem że gdzieś jest jakaś opcja,że można zaznaczyć tylko “ptaszek” przy Administratorze i można uzyskać szerszy dostęp bez tych głupich powiadomień.

Nie rozumiem do końca … to jakie powiadomienia chcesz, mieć a jakie nie ?

Nie chcę po prostu za każdym razem klikać na “tak” przy otwieraniu jakiegoś programu :slight_smile: Bo pyta mnie się czy chcę zezwolić na wprowadzanie zmian na tym komputerze.Jeśli masz 7 to wiesz o co chodzi :slight_smile:

Cyba91 mówi o UAC… nie wiem czy jest taka opcja oprócz wyłączenia UAC na stałe…

Wiem , że mówi o UAC. Tylko pisze teraz że chce wyłączyć, a w swoim 1 poście, że nie chce całkowicie wyłączać. Jedyny sposób, to zdecyduj kiedy wyświetlane są powiadomienia, i pasek przewijania po lewej stronie na sam dół.

ok dzięki.A jak całkowicie to wyłącze to nie wpłynie to negatywnie na system albo nie będzie bardziej podatny na infekcje? :slight_smile: mam KIS 2010

Jeśli wyłączysz UAC, to programy bez Twojej zgody będą mogły modyfikować rejestr, katalogi Program Files, zmieniać ustawienia.

Po co wyłączać zabezpieczenia?

Jeśli programy wymagają od Ciebie potwierdzania, to znaczy, że są źle napisane. Które to programy?

Rozumiem.A nie wszystkie programy potrzebują potwierdzenia :slight_smile: a te które potrzebują to raczej źle napisane nie są,bo są to dobre programy,znane.Typu Ccleaner, Defraggler, EVEREST Ultimate , Revo Uninstaller , Recuva itp :slight_smile: Ale nic wyłączać jednak nie będę,zdałem sobie sprawę po Twojej wypowiedzi że tak będzie lepiej,kwestia przyzwyczajenia chyba bo w XP panowała samowolka :slight_smile:

No tak, to programy grzebiące w systemie, dlatego system się upewnia, czy to aby na pewno Ty je uruchomiłeś.

Pisząc “źle napisane programy” chodziło mi raczej o takie, które np. trzymają swoją konfigurację w Program Files zamiast w katalogu ustawień użytkownika.

Skąd wiesz? Sprawdzałeś? :stuck_out_tongue:

Wyłączyłem ten UAC i mam spokój :slight_smile:

No, przyzwyczaiłbyś się do niego, ja UAC uważam, za potrzebny.

UAC,Windows Defender,wszystko tyle samo warte :stuck_out_tongue: Wolę zainstalować jakiś zewnętrzny program,który będzie mniej upierdliwy i był o 10x bardziej pożyteczny i skuteczny :slight_smile: Załóżmy jakiś HIPS,DefenseWall inna bajka.

UAC nie służy do tego, żeby nie było wirusów, ale do autoryzacji wykonywania kodu przez użytkownika.

Zatem:

Nie sposób w to wierzyć ;]

No i?

Dopóki coś się nie zwali :slight_smile:

Rób co uważasz, ale uważaj co robisz.