Jak usunąć ikony folderów z paska zakładek w Slimjet?

No to nie wiem, ja nic więcej nie zmieniałem z wyglądem. Po najechaniu myszką na przycisk wstecz (gdy jest się do czego cofnąć) mam coś takiego:

image

1 polubienie

Myślę, że to kwestia ciemnego motywu, bo na ciemnym tle nie widać tego brzydkiego, szarego rozmycia pod tymi ikonami i dlatego wyglądają lepiej niż na jasnym. Ale jednak nie są całkiem białe tylko bardzo jasnoszare.
Ja za chwilę podmienię sobie obrazek tego przycisku i dam znać czy zadziałało :wink:

Podmiana może nie wyjść przez ten klucz z pierwszej linii manifestu.

https://i.imgur.com/Aq2XvdU.png - tu są te wszystkie brzydkie ikony. Na próbę jedną z nich edytowałam i podmieniłam, ale w przeglądarce nadal wyświetla się ta brzydka, chociaż nie ma jej już w tym folderze. Nic z tego nie rozumiem :frowning:

1 polubienie

Kij wie do czego więc ten folder, może zapasowy i nie usunięty dawno temu - #27.

No ale to właśnie dokładnie te ikony wyświetlają mi się na pasku narzędziowym.
@Edycja:
Chyba faktycznie jakiś zapasowy, bo nawet jak go stamtąd usunęłam, to ikony przycisków na pasku mają się dobrze i wciąż są takie same :frowning:

Mam one są tylko w tym okienku ustawień - porysowany domek:

A jak wywaliłem to i się wywaliła przeglądarka.

1 polubienie

Faktycznie, to ikony z tego okienka, a takie same są na pasku, bo przecież właśnie w tym okienku się wybiera, które mają być wyświetlane na pasku, ale najwyraźniej te z paska są brane z innego miejsca. Ciekawe skąd…

Z jakiegoś *.exe lub *.dll, najpewniej; mniejsza szansa że z jakiegoś pliku *.pak

2 polubienia

To muszą być w pliku PAK, bo w EXE i DLL nie znalazłam, a tych PAK Resource Hacker mi nie otwiera, ale ja mam jakąś starą wersję tego programu, bo od wieków go nie używałam.

Może jakoś pomoże przejrzeć *.paki.

1 polubienie
  • Pobrałam program i wg instrukcji rozpakowałam do folderu
  • W tym folderze umieściłam plik chrome_100_percent.pak i uruchomiłam unpack.cmd
  • Pojawiły się foldery: unpacked i modified
    Z tego co zrozumiałam, w folderze unpacked miały się pojawić jakieś pliki, ale niestety folder jest pusty.
    Co zrobiłam źle?

A co do drugiego odnośnika, to tam jest tylko o modyfikacji pobranego motywu, ale to przecież już wiedziałam wcześniej. Z tym, że motywy nie podmieniają przycisków. Mogą jedynie zmieniać ich kolor.

1 polubienie

Może nie było aktualizacji skryptu lub zły pak - nie sprawdzałem to nie mogę dokładniej określić.

1 polubienie

Sprawdzałam też chrome_200_percent.pak i resources.pak. Tam podczas działania tego unpack.cmd w okienku konsoli wyświetla się jakiś error. Podejrzewam, że może to działa tylko na oryginalnym Chrome, a na Slimjet już niezbyt.
No nic, trzeba chyba się modlić, aby twórcy Slimjeta przejrzeli na oczy i unowocześnili te ikonki z końca lat 90-tych :wink:

Od biedy jeszcze jest cent browser https://www.centbrowser.com/history.html

Dokładnie. Zaszyte są na stałe w plikach dll programu i tam trzeba grzebać, by je zmienić. Żmudna ręczna robota.

2 polubienia

Cent browser już sprawdzałam, ale nie przypadł mi do gustu. Ma jeszcze mniej możliwości dostosowania wyglądu niż Slimjet

1 polubienie