Jak usunąć ikony folderów z paska zakładek w Slimjet?

Jak w tytule, chciałabym, aby na pasku zakładek zostały same nazwy folderów z zakładkami, bez ikon. Czy jest na to jakiś sposób w przeglądarkach chromopodobnych?
I przy okazji, może istnieje jakiś sposób na podmianę ikon przycisków z paska narzędzi na inne? Domyślne są brzydkie, przestarzałe i mało czytelne :frowning:

Dodatkiem na pewno nie, pliku w stylu userChrome.css / common.css nie ma co by to wyciął.

Jak testowałem stary dodatek: bookmark-favicon-changer, to folderom nie mógł zmienić ikony nawet na bezbarwną, najwyżej zakładce, a opcja ukrycia wszystkich ikon lata temu przestała pewnie działać (i np. działała do chrome 40 z 2014).


Co do ikon to też nie ma jak się do nich łatwo dostać, trzeba by sprawdzić w jakim exe / dll są i go przebudować czymś w rodzaju Resource Hacker™.


PS. jak widziałaś gdzieś na screenach ładniejszy motyw slimjet 12 to możesz przetestować:

Zazwyczaj jakiegoś z tych używam, bo od wersji 15 (chyba) musieli zmienić i wygląda gorzej - przynajmniej jak wyłączam aero i nie używam basic theme (czyli mam aktywny klasyczny jak z Windows 95).

1 polubienie

Ale te motywy zmieniają tylko i wyłącznie kolor paska kart i nic więcej. Kolor paska narzędzi i przyciski na nim pozostają bez zmian, więc jaki w ogóle sens takich motywów? Trudno to nawet nazwać motywem :frowning:

Mnie razi bardzo przebicie systemowego koloru, nijak ma się z tym morskim i niebieskim zakładek (słabe wsparcie dla Classic theme, nawet w Firefox 57 sobie to odpuścili):

image


O i zauważyłem że po chwili ikona dla zakładki się zmieniła, więc “bookmark favicon changer” jest bezużyteczny.

1 polubienie

Ja nic takiego nie mam, tzn. takiego przebicia. Ale znalazłam motywy, które zmieniają też kolor paska narzędzi, jednak przycisków nie, a na tym najbardziej mi zależy
@Edycja:
Ogólnie to mało takich minimalistycznych motywów w tym sklepie Google…
A te płatne, to w ogóle jakaś chora sprawa. Nawet nie można wypróbować przed zakupem i do tego trzeba płacić kartą, zamiast przez PayPal, DotPay, PayU czy cokolwiek w tym stylu. Ale i tak nie będę kupować kota w worku, nawet za głupie 3 zł.

1 polubienie

Ale o których konkretnie ikonach czy paskach mówimy?
Ja sobie dodatkami zrobiłem tak jak na zrzucie poniżej i jestem zadowolony, ale nie wiem, czy to o to chodzi:

1 polubienie

@Radek68 - zmienić chciałabym ikony przycisków na pasku narzędzi, czyli np. przycisk odświeżania i te po prawej: ustawienia, historia, znajdź na stronie, wyczyść przeglądarkę itd.
U Ciebie te po lewej faktycznie są zmienione, ale te po prawej nie
A usunąć chcę ikony folderów z zakładkami na pasku zakładek. Nie mam tam pojedynczych zakładek, jak u Ciebie, tylko foldery z zakładkami, ponieważ samych zakładek mam setki i musiałam je pogrupować w foldery

Opcji usuwania ikon z zakładek niestety nie widzę. Ja też mam dużo zakładek, ale praktycznie wszystkie mam w menu (przycisku) “Inne zakładki”, też pogrupowane w folderach.
Na pasku, jak widzę, można mieć krótki tytuł, długi tytuł, bądź same ikony. Samej nazwy… no chyba nie.

A ten ciemny motyw to jaki?

Może go się da rozebrać na czynniki pierwsze i potem jako własny zrobić z dodatkowym wykrywaniem ikon “strona startowa”, “ustawienia”, jeżeli pozwala na to specyfikacja motywów chromium.

@Radek68 - a jak zmieniłeś ikony po lewej? Czy to kwestia motywu? Bo u mnie są jakieś rozmazane i gradientowe, a jak jest jakaś strona do cofnięcia, to strzałka robi się zielona. Chciałabym takie normalne, szare, cieńsze i wyraziste, choćby jak w oryginalnym Chrome

Tak, ikony z lewej to z motywu. A jaki to motyw? Nie pamiętam, ustawiałem go z dwa lata temu. No dobra, już sprawdzam…

2 polubienia

U mnie na tym motywie przebija kolor strzałki wstecz na niebieski - uruchomiłem ponownie pzeglądarkę i są białe, ale bez blasku czy mogę się cofnąć wstecz, wrócić do nowszej. Ale ikonka odśwież już biała.

:roll_eyes:

1 polubienie

Czyli jednak są motywy, które zmieniają przynajmniej przyciski po lewej. Ale to chyba jest ich jak na lekarstwo i zapewne nie znajdę żadnego dla siebie, a ciemnego nie chcę.
A pewnie zwykły użytkownik nie da rady samodzielnie takiego motywu stworzyć?

Jednak nie widzę jak dodać ikonki, więc lepszy może był by poradnik a nie kreatory.

https://developer.chrome.com/extensions/themes - coś mało napisali.

1 polubienie

@krystian3w - dzięki, spróbuję to obczaić :slight_smile:

https://megawrzuta.pl/download/1e475c63e728aa10cda25057d0dcb391.html (5.15 MiB)

Ten ciemny motyw po instalacji, potem by trzeba było sprawdzić jak go spakować do CRX jakby się udało ustalić co w pliku manifest.json odpowiada za kolory strzałek.

{
   "key": "MIGfMA0GCSqGSIb3DQEBAQUAA4GNADCBiQKBgQCZDD0FxthzlVcEEq321qWHLXMvL6fbqRyUo636amvHmuyQpCLiG9YI1yymBqlO4us1UO8LJhxwdMjDSI0RgCArREOkafWsAcUHIdYJXsB/q0NrdrCKL8HqUzVHxRRyG+RHgU32G6SKQpq3zjCUddcLMH9AIDN90xq0unOzbf3ZeQIDAQAB",
   "name": "SmallringFX DarkBlue Theme",
   "theme": {
      "colors": {
         "bookmark_text": [ 200, 200, 204 ],
         "button_background": [ 0, 0, 0 ],
         "frame": [ 0, 0, 0 ],
         "frame_inactive": [ 0, 0, 0 ],
         "frame_incognito": [ 0, 0, 0 ],
         "frame_incognito_inactive": [ 0, 0, 0 ],
         "ntp_background": [ 0, 0, 0 ],
         "ntp_header": [ 0, 0, 0 ],
         "ntp_link": [ 0, 204, 255 ],
         "ntp_link_underline": [ 0, 204, 255 ],
         "ntp_section": [ 255, 255, 255, 0.05 ],
         "ntp_section_link": [ 0, 204, 255 ],
         "ntp_section_link_underline": [ 0, 204, 255 ],
         "ntp_section_text": [ 200, 200, 204 ],
         "ntp_text": [ 200, 200, 204 ],
         "tab_background_text": [ 153, 153, 153 ],
         "tab_text": [ 255, 255, 255 ],
         "toolbar": [ 35, 35, 50 ]
      },
      "icons": {
         "128": "img/icon128.png",
         "16": "img/icon16.png",
         "48": "img/icon48.png"
      },
      "images": {
         "theme_frame": "img/theme_frame.png",
         "theme_frame_inactive": "img/theme_frame.png",
         "theme_frame_incognito": "img/theme_frame.png",
         "theme_frame_incognito_inactive": "img/theme_frame.png",
         "theme_ntp_attribution": "img/theme_ntp_attribution.png",
         "theme_ntp_background": "img/ntp_background.png",
         "theme_tab_background": "img/theme_tab_background.png",
         "theme_toolbar": "img/theme_toolbar.png",
         "theme_window_control_background": "img/theme_window_control_background.png"
      },
      "properties": {
         "ntp_background_alignment": "top",
         "ntp_background_repeat": "repeat-x",
         "ntp_logo_alternate": 1
      },
      "tints": {
         "buttons": [ 1, 0, 0.8 ],
         "frame_inactive": [ 0, 0, 0 ]
      }
   },
   "update_url": "http://clients2.google.com/service/update2/crx",
   "version": "1.7"
}

1 polubienie

U mnie ten “blask” pojawia się wtedy, gdy jest taka możliwość, to znaczy gdy jest do czego wracać, gdzie przechodzić dalej. Jak nie ma, to nie ma. Taki myk. :wink:

1 polubienie

A używasz najnowszej 17.0.3 może problem u mnie robi wersja portable 32 bitowa.

Ja mam 17.0.2.0, też 32 bit, też portable.

1 polubienie

Ja mam najnowszą wersję instalacyjną x64. Zainstalowałam w końcu ten ciemny motyw i u mnie ikonki: odśwież, wstecz i do przodu nie są białe tylko jasnoszare. Nie mam też żadnego kolorowego podświetlenia przy aktywnym przycisku wstecz, nawet jak mam kilka stron do których można się cofnąć.
Próbowałam zmieniać kolory w tym pliku manifest.json wszędzie tam, gdzie było buttons, ale to kompletnie niczego nie zmieniało. Można sobie jedynie podmienić obrazki z motywu na własne.
Ogólnie można zmieniać kolory tekstu i tła pasków, ale nie znalazłam nic, co miałoby wpływ na te przyciski :frowning:
@Edycja:
Znalazłam te ohydne ikony w folderze instalacyjnym, a konkretnie w: C:\Program Files\Slimjet\html\images\toolbar_icons. Myślę, że można by je było podmienić, tylko teraz trzeba znaleźć paczkę ładnych ikonek tego typu.

1 polubienie