Jak usunąć informacje o aktualizacji do Windows 10


(Marcin3005) #1

W Windows Update pojawiło mi się takie coś:Windows10.thumb.png.a689356bdaacec32ba72

Zdecydowanie wolałbym widzieć ilość aktualizacji do zainstalowania, niż kolejną nachalną reklamę 10. Ikony z paska pozbyłem się zgodnie z poradnikiem:

jednak to mi dalej zostało, wiecie może jak się tego pozbyć.


(Bogdan_G) #2

Znajdź, odinstaluj KB3035583 i nie zgadzaj się na restart komputera. W panelu sterowania, system i zabezpieczenia, Windows update wyłącz automatyczne aktualizowanie i wtedy dopiero robisz restart. Po restarcie włączysz WU i będzie jak dawniej. Gdyby zaś KB3035583 pojawiła się znowu, to klikasz w więcej informacji, zaznaczasz z PPM - ukryj aktualizację.

Ja się migam od tego win 10, jak tylko mogę. W lecie będzie już spokój z tym natręctwem.


(Marcin3005) #3

KB3035583 mam już odinstalowaną, tak jak pisałem. Zgodnie z poradnikiem.

Zmiana w Windows Update jest związana z inna paczką, tylko nie wiem którą?


(flecht) #4

Kliknij Pokaż wszystkie dostępne aktualizacje (tuż pod “nachalną reklamą”), wejdź w aktualizacje zalecane i ukryj uaktualnienie do Windowsa 10. Voilà!


(Bogdan_G) #5

W opcjach folderów odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń, a zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Wyszukaj, czy masz z powrotem tą aktualizację KB3035583 i czy masz folder $Windows.~BT, bo może już Ci się pobrał win 10 i dlatego ciągły monit. A jakbyś miał już ten ciężki folder, to można go usunąć uruchamiając komputer z innego nośnika - np. jakiegoś linuxa live cd lub hirens boot.

Niełatwo się tego pozbyć… MS zadbał, żeby było pod górkę.


(Marcin3005) #6

Prawie działa. Owszem, gdy odznaczę i ukryję tą aktualizację, pojawia się to co powinno.

Niestety zamknięcie okna Windows Update i ponowne otwarcie ponownie powoduje problem, bo poprawka samoczynnie się odkrywa i zaznacza do instalacji.

Nie mam zainstalowanej paczki KB3035583. Odinstalowałem i ukryłem, grzecznie się niezainstalowała ponownie. :slight_smile:

Takiego folderu na C: także nie mam.


(Bogdan_G) #7

Chyba nie o to chodzi. Masz ustawione automatyczne aktualizacje na powiadom mnie, ale nie pobieraj i nie instaluj? Wtedy ukrycie działa. Bo masz w folderach tymczasowych automatycznie pobraną aktualizację i ona monituje. Trzeba ją znaleźć i usunąć. Ale twierdzisz, że jej nie ma, jak jest? 


(Marcin3005) #8

Moje ustawienia Windows Update wyglądają tak:ustawienia_WU.thumb.png.000ddc94451030aa

Udało mi się skutecznie ukryć KB3035583. Nie ma jej na liście i nie instaluje się.

Opcjonalna paczka bez numeru KB pod nazwą “Uaktualnij do Windows 10” jest na liście. Da się ja odznaczyć i ukryć. wtedy wszystko wraca do normy. Jednak gdy zamknę okno Windows Update to przy ponownym jego otwarciu poprawka ta jest odkryta i zaznaczona do instalacji.


(Bogdan_G) #9

U Ciebie znajduje aktualizacje produktów firmy Microsoft i coś wywołuje aktualizację win 10.

U mnie na win7 x64 usługa WU jest zatrzymana, tryb uruchamiania wyłączony. Aktualizacje wyłączone. Ale raz na miesiąc w ie11 włączam narzędzia, Windows update i klikam w sprawdź, czy są aktualizacje. Co znajdzie, to przeglądnę, niektóre ukryję i zainstaluję potrzebne łatki, czy pakiet zabezpieczeń. Przynajmniej nie mam codziennego mulenia na laptopie procesem wyszukiwania aktualizacji.


(flecht) #10

Mam 3 komputery z Windowsem 7 na których aktualizacje ustawione są na automatyczne i ukrywanie Uaktualnij do Windows 10 jest skuteczne. Nie mam kompletnie pojęcia na czym polega twój problem i zasugerować mogę jedynie zapytanie na forum Microsoftu – może akurat pomogą.


(rgabrysiak) #11

Ten artykuł chyba wszystko wyjaśnia: Windows 10 upgrade installing automatically on some Windows 7, 8 systems

Mówiąc krótko i kolokwialnie, Microsoft robi w tym momencie z użytkowników idiotów samemu rżnąc głupa.


(zbigg47) #12

To też warto przeczytać

http://www.dobreprogramy.pl/Pomylka-czy-badanie-gruntu-Opcjonalnie-domyslna-aktualizacja-do-Windows-10-zirytowala-uzytkownikow,News,67307.html


(Sklep) #13

Tez mam dosyc tego komunikatu i do tej pory nie wiedziałam jak go usunąć


(Zigi22) #14

Miałem podobny problem z usunięciem aktualizacji do Windows 10, ale poradziłem sobie instrukcją z niżej podanej strony -

http://websetnet.com/pl/how-to-remove-windows-10-upgrade-updates-in-windows-7-and-8/

Odinstalowałem znalezione w moich zainstalowanych aktualizacjach te co są na podanej stronie i potem > Panel Sterowania > System > Windows Update i sprawdź aktualizacje. Wyszukało mi znowu te same numery usuniętych wcześniej aktualizacji, więc teraz najechałem na nie po kolei PPM -  prawym przyciskiem myszki i dałem > UKRYJ >. Potem restart komputera i po włączeniu już spokój z Windows 10 i jego powiadomieniami.


(Maha) #15

Tutaj też można poczytać (i zastosować ze zrozumieniem :-)  ): http://techne.alaya.net/?p=12499

Zrobili nawet .bat do hurtowej deinstalacji aktualizacji do Win10: http://files.alaya.net/windows_remove_spyware.bat