Jak usunąć jeden z windowsów zainstalowanych na tym samym dy

Cześć, omyłkowo zainstalowałem dwa windowsy na tym samym dysku. Teraz chciałbym jeden usunąć , ale nie wiem jak.

Pomożecie? Z góry dzięki

.

Po 1 plik boot.ini: viewtopic.php?t=5820

Jak już to zrobisz to wywalasz pliki tego systemu do usunięcia.

Systemy zainstalowane są na oddzielnych partycjach? Jeżeli tak, to link adam749. W przeciwnym wypadku po prostu usuń jeden z folderów Windows (najczęściej tym właściwym okazuje się WINDOWS.000 - kasujesz ten bez indeksu.)

Tak zrobiłem, jak mówisz Slawex1983, widniał u mnie Windows.0, ale po jego usunięciu i tak nic się nie zmieniło - nadal mam dwa windowsy przy wczytywaniu się systemu

.

onczylija , jakie to są systemy?

Żeby zniknął ten windows przy włączaniu musisz wywalić go z pliku boot.ini. Link wyżej.

Dwa razy zainstalowałem Windows XP Home.

A co do porady Adama749 to robię wszystko to, co pisze przy pozycji

"Usuwanie systemu operacyjnego

W wierszu polecenia wpisz polecenie:

bootcfg /delete /ID #,

gdzie znak # określa identyfikator wpisu rozruchowego, który chcesz usunąć z sekcji systemu operacyjnego pliku BOOT.INI (np. 2 dla drugiego systemu operacyjnego z listy). powrót do początku Ustawianie domyślnego systemu operacyjnego"

ale wyskakuje mi komunikat, że nazwa BOOTCFG nie jest rozpoznana…

.

To się robi w konsoli odzyskiwania. uruchom kompa z płyty Windy i w 1 ekranie naciśnij R.

Pokarz zawartość pliku boot.ini z partycji systemowej.

Panowie, nie wiem o jakiej konsoli odzyskiwania mówicie. Wciskam R co sekundę od wczytywania się płytki aż po instalację windowsa na dyskach i nic się nie dzieje. Głupio to zabrzmi, ale czy ja ta konsolę w ogóle mam? :slight_smile:

A co zawartości pliku boot.ini to… jak mam pokazać tą zawartość?

.

Najszybciej; START > URUCHOM > wpisz C:\boot.ini > OK , i wklej zawartość.

Lub wolniej PPM na Mój Komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> “Uruchamiania i Odzyskiwanie” Ustawienia -> Edytuj, i wklej zawartość

spoko, oto zawartość pliku boot.ini:

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Home Edition” /noexecute=optin /fastdetect

.

[boot loader]

timeout=1

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect

Skopiuj i zapisz do tego pliku boot.ini.

a sory, gdzie ten plik zapisać i jak nazwać? bo jak po prostu zapisuję ten kod w notatniku to pojawia mi się komunikat, że taka ścieżka nie istnieje…

.

Tam wklejasz to co wyżej napisałem i zapisujesz.

nie śmiejcie się, ale pod jaką nazwą to zapisać, żeby było dobrze? bo jak zapisuję normalnie to wyskakuje komunikat, że plik boot.ini już istnieje i trzeba użyć innej nazwy

.

Opcje folderów > widok > odznacz “ukryj chronione pliki systemu Windows” i zaznacz “pokaż ukryte pliki”.

Teraz na dysku c:\ masz plik boot.ini i edytujesz do i wklejasz to co wyżej. potem plik > zapisz.

Jak by coś wywalało to PPM na boot.ini > właściwości > odznacz tylko do odczytu > ok.

uff, pomogło:) dzięki

.