Jak usunąć karte graficzną z biosa

(Damian20 96) #1

mam karte graficzną zintegrowaną i nie wiem jak ją usunąć z biosa mam takiego biosa

coś podobne go do tego

Phoenix

(Cedar) #2

Bios pokazuje wszystkie komponenty komputera i jej z biosu nie usuniesz, najwyżej możesz ją wyłączyć. Usunie się sama jeśli ją wywalisz z komputera, np. wyrwiesz z płyty głównej :wink:

Gdzieś w biosie masz opcje wyłączającą tą kartę.

(Damian20 96) #3

dobra ale jak ją wyłączyć?????

(Cedar) #4

Poszukaj w biosie odpowiedniej opcji.

Nie widzę wszystkich ustawień tego biosu ani nie wiemy co to za płyta główna, więc więcej podpowiedzieć jest bardzo trudno.

(Damian20 96) #5

Nazwa płyty głównej Dell OptiPlex GX280

Typ BIOS'u Phoenix

Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.

A może usuną bym stery od starej karty i zrobił bym format komap

(Michal Kolatek) #6

Na początek usuwasz sterowniki od zintegrowanej, wkładasz kartę zew podpinasz kabel sygnałowy i automatycznie po uruchomieniu kompa powinna zostać wykryta, zintegrowana sama się wyłącza. W płycie Biostar TF6100 AM2 miałem bios Phoenix-Award i w zakładce PnP/PCI Configuration była opcja Init Display First i można było przełączać PCI-E, PCI, zintegrowana, ustaw na PCI-Ex.

(Damian20 96) #7

nie kumam napisz mi w punktach co mam zrobić poklei

(Michal Kolatek) #8

prawidlowa-instalacja-nowego-sterownika-karty-graficznej-t9838.html

prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

Usuwasz sterowniki od zintegrowanej według instrukcji, montujesz nową kartę, wgrywasz stery i tyle powinno wystarczyć, płyta sama powinna wykryć kartę bez grzebania w biosie.

(Damian20 96) #9

a jak nie wyłączy to co

w biosie znalazłem wyłączenie głosu i karty sieciowej

Integrated Audio

Integrated NIC

a do głosu nie wiem jak to bedzie pisać i nie moge znaleźć

(Michal Kolatek) #10

To przestawiasz która ma pierwsza podawać obraz:

(Damian20 96) #11

oki ale jak mam dostać sie do tych pozycji nie mam dokładnie takiego samego biosa jak na zdjęciu

-- Dodane 29.12.2010 (Śr) 15:06 --

w biosie pisze coś takiego wersja A08

Pozycje;

-System

-Drives

-Onboard Devices

-Video

-Performance

-Security

-Power Manogement

-Maintenance

-Post Behaviar

W której pozycji bedzie to do wyłączenia karty zintegrowanej???/

(Michal Kolatek) #12

Problemów sobie tylko szukasz zamiast sprawdzić czy od razu odpali, Delle są uproszczone do serwisowania na tyle że średnio rozgarnięta małpa rozkręci tego kompa i coś włoży/wymieni.

https://twcgfq.bay.livefilestore.com/y1 ... 5B3%5D.jpg

Pewnie taki jest to zobacz w zakładkach Video lub Onboard Devices czy jest możliwość zmiany kolejności odpalania grafik lub wyłączania zintegrowanej, ale biosy płyt FS Comp. Dell, HP, referencyjnych Intela zwykle mają tylko opcje +/- pamięci przydzielanej dla grafiki.

(Damian20 96) #13

tak to taki bios

wiem że szukam problemów ale nie chce mieć niespodzianek

(Michal Kolatek) #14

To włóż tą kartę, najwyżej obraz się na niej nie wyświetli.

(Damian20 96) #15

w zakładce Onboard Devices

jest coś takiego

INtegrated NIC

OFF -NIC is disabled

ON w/PXE Integrated NIC is on (with PXE enabled)

ON w/RPL Integrated NIC is on (with RPL enabled)

Czy chodzi o to??

-- Dodane 29.12.2010 (Śr) 15:35 --

co do ostatniego zdania do w zakładce Video jest coś takiego o zmniejszaniu czegoś rozmiaru

Video Memory Size

1mb

8mb

A naj lepiej było by jak byś powiedział w której z tych zakładek i która pozycja odpowiada za zmianę na nie zintegrowaną karte bo takto szukam po omacku.A co do zdjęcia to mam kliknąć to samo co jest w tym okienku

(Michal Kolatek) #16

To wygląda na wyłączanie zintegrowanej karty sieciowej, muzycznej.

Pewnie takiej opcji nie ma, biosy w takich kompach są celowo uproszczane, wstaw kartę i sprawdź, do starszych kompów z takimi biosami wkładałem karty na agp i chodziły bez żadnych kombinacji w biosie.

(Damian20 96) #17

oki jutro/po jutrze karta z alegro przyjdzie była dosyć droga niecałe 400zł i sprawdze jak by co to się odezwe