Jak usunąć karte graficzną z biosa

mam karte graficzną zintegrowaną i nie wiem jak ją usunąć z biosa mam takiego biosa

coś podobne go do tego

http://www.cuug.ab.ca/branderr/mepis/PhoenAward2.jpg

Phoenix

Bios pokazuje wszystkie komponenty komputera i jej z biosu nie usuniesz, najwyżej możesz ją wyłączyć. Usunie się sama jeśli ją wywalisz z komputera, np. wyrwiesz z płyty głównej :wink:

Gdzieś w biosie masz opcje wyłączającą tą kartę.

dobra ale jak ją wyłączyć???

Poszukaj w biosie odpowiedniej opcji.

Nie widzę wszystkich ustawień tego biosu ani nie wiemy co to za płyta główna, więc więcej podpowiedzieć jest bardzo trudno.

Nazwa płyty głównej Dell OptiPlex GX280

Typ BIOS’u Phoenix

Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.

A może usuną bym stery od starej karty i zrobił bym format komap

Na początek usuwasz sterowniki od zintegrowanej, wkładasz kartę zew podpinasz kabel sygnałowy i automatycznie po uruchomieniu kompa powinna zostać wykryta, zintegrowana sama się wyłącza. W płycie Biostar TF6100 AM2 miałem bios Phoenix-Award i w zakładce PnP/PCI Configuration była opcja Init Display First i można było przełączać PCI-E, PCI, zintegrowana, ustaw na PCI-Ex.

nie kumam napisz mi w punktach co mam zrobić poklei

prawidlowa-instalacja-nowego-sterownika-karty-graficznej-t9838.html

prawidlowa-instalacja-bibliotek-directx-t213229.html

Usuwasz sterowniki od zintegrowanej według instrukcji, montujesz nową kartę, wgrywasz stery i tyle powinno wystarczyć, płyta sama powinna wykryć kartę bez grzebania w biosie.

a jak nie wyłączy to co

w biosie znalazłem wyłączenie głosu i karty sieciowej

Integrated Audio

Integrated NIC

a do głosu nie wiem jak to bedzie pisać i nie moge znaleźć

To przestawiasz która ma pierwsza podawać obraz:

oki ale jak mam dostać sie do tych pozycji nie mam dokładnie takiego samego biosa jak na zdjęciu

Dodane 29.12.2010 (Śr) 15:06

w biosie pisze coś takiego wersja A08

Pozycje;

-System

-Drives

-Onboard Devices

-Video

-Performance

-Security

-Power Manogement

-Maintenance

-Post Behaviar

W której pozycji bedzie to do wyłączenia karty zintegrowanej???/

Problemów sobie tylko szukasz zamiast sprawdzić czy od razu odpali, Delle są uproszczone do serwisowania na tyle że średnio rozgarnięta małpa rozkręci tego kompa i coś włoży/wymieni.

https://twcgfq.bay.livefilestore.com/y1 … 5B3%5D.jpg

Pewnie taki jest to zobacz w zakładkach Video lub Onboard Devices czy jest możliwość zmiany kolejności odpalania grafik lub wyłączania zintegrowanej, ale biosy płyt FS Comp. Dell, HP, referencyjnych Intela zwykle mają tylko opcje +/- pamięci przydzielanej dla grafiki.

tak to taki bios

wiem że szukam problemów ale nie chce mieć niespodzianek

To włóż tą kartę, najwyżej obraz się na niej nie wyświetli.

w zakładce Onboard Devices

jest coś takiego

INtegrated NIC

OFF -NIC is disabled

ON w/PXE Integrated NIC is on (with PXE enabled)

ON w/RPL Integrated NIC is on (with RPL enabled)

Czy chodzi o to??

Dodane 29.12.2010 (Śr) 15:35

co do ostatniego zdania do w zakładce Video jest coś takiego o zmniejszaniu czegoś rozmiaru

Video Memory Size

1mb

8mb

A naj lepiej było by jak byś powiedział w której z tych zakładek i która pozycja odpowiada za zmianę na nie zintegrowaną karte bo takto szukam po omacku.A co do zdjęcia to mam kliknąć to samo co jest w tym okienku

To wygląda na wyłączanie zintegrowanej karty sieciowej, muzycznej.

Pewnie takiej opcji nie ma, biosy w takich kompach są celowo uproszczane, wstaw kartę i sprawdź, do starszych kompów z takimi biosami wkładałem karty na agp i chodziły bez żadnych kombinacji w biosie.

oki jutro/po jutrze karta z alegro przyjdzie była dosyć droga niecałe 400zł i sprawdze jak by co to się odezwe