Jak usunąć katalog Windows z drugiego dysku

Mam zainstalowaną Viste na dwóch partycjach.

Mam oba dyski prawie pełne więc nie mogę przerzucić danych na drugi dysk i sformatować.

Czy można jakoś usunąć katalog Windowsa z drugiego dysku? Jest zabezpieczony i nie mogę nic z nim zrobić :\

Sądzę, że tak. Są programy do kasowania zablokowanych plików i folderów. Takim programem jest choćby nawet OTMiveit, albo killbox…

Prawym na katalog > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > zakładka właściciel > zmień właściciela na: Twoje konto i zaznacz “Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów”.

W zakładce uprawnienia zaznacz Twoje konto i kliknij edytuj > “Zastosuj dla: ten folder, podfoldery i pliki” > zaznacz “pełna kontrola”. Nie wszystko da się usunąć, zostaje chyba plik od Flash playera, który jest w użyciu. Jeśli nie masz zakładki zabezpieczenia to w opcjach folderów w panelu sterowania w zakładce widok odznacz “Użyj prostego udostępniania plików”. Tak jest w XP, w Viście powinno być podobnie/tak samo.

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale niestety dalej nie mogę usunąć tego katalogu :\

Wykonaj to za pomoca BootIt http://www.terabyteunlimited.com

Przejmij katalog na własność, nadaj sobie pełne prawa dostępu i usuń katalog.

Instrukcja -> Przejmowanie plików i folderów na własność z wiersza poleceń.

Przejąłem na własnośc, nadałem uprawnienia (oprócz uprawnień specjalnych, których nie wiem jak nadać…) i dalej nie mogę.

Katalog jest tylko do odczytu a jak próbuje to zmieniać to on automatycznie zmienia się znowu na ‘tylko do odczytu’…

2up@

Nie wiem jak tego używać…

Edit:

Już sobie poradziłem. Pozaznaczałem wszystko co się dało i jakoś działa xD

Wystarczy zmienić nazwę katalogu Windows na “Windows.old” następnie “Właściwości” i “Oczyszczanie dysku”

2 polubienia

Dodam że niezbędnym programem przy tej operacji jest IObit Unlocker.

Pewnie icacls z CMD też przemianuje pliki z konta na konto.