Jak usunąć katalogi z gigantyczną liczbą plików

Witam

Otóż nie potrzebnie uruchomiłem Nero BackItUp i teraz mam problem, ponieważ on zrobił sobie kopie plików dysku C i D, a tam jest odgroma plików. Usuwanie standardowym sposobem w ogóle nie może się skończyć, próbowałem Total Commanderem ale to też nie idzie. Nawet nie mogę zrobić analizy dysku TuneUp Drive Defrag. Pliki są na dysku przenośnym, ta kopia Nero walneła tyle plików, że hoho. Mam Acronis True Image. Nie wiedziałem, że Nero BackItUp służy do kopii zapasowych. Odpaliłem żeby wiedzieć co to jest, i więcej obiecuje sobie, że nie odpale tego.

Może jest jakiś program, który po prostu uniewidocznił by pliki [coś jak szybkie formatowanie…]. Proszę o pomoc :slight_smile: Pzdr.

Plików jest około 800mln, jak nie 1mld…

Dodane 08.09.2011 (Cz) 18:45

A i program skopiował sobie pliki z C i D, po prostu, nie pakując ich nigdzie…

Nie rozumiem, Zaznacz i wywal.

nie pozostaje ci nic jak kliknąć na folder shift+delete(usuwa z pominięciem kosza)

szybkie formatowanie usuwa całą zawartość dysku kasuje obszar mft

jeśli nie masz tam dużo swoich plików to skopiuj je na inną partycje/dysk i tamtą sformatuj

Z wiersza poleceń Wejdz do katalogu i usun komendą

del *.*

Niestety to chyba nie usunie katalogów jeśli są.

Najwyżej Odpalasz jakiś LIVECD, wchodzisz w katalog, czyli zamontowany dysk, wpisujesz to co niżej i po sprawie

rm -Rf /ŚCIEŻKA/DO/KATALOGU/

Używać z ostrożnością!

ra-v , w windows raczej nie działa rm -rf / :^o

mu chodzi o livecd z linuksem a nie z windowsem

ra-v , Dobrze się składa, że Ubuntu mam jako drugi system. Tam wszystko pięknie poszło z postępem. Pozdrawia…

-=RaFaL=- , Taa, tam jest 1MLD plików. Windows nie potrafi takich katalogów usuwać… normalnie

Skopiuj co potrzebne i sformatuj go. Będzie najszybciej.

jakbyś przeczyta inne posty w tym mój 1 post tutaj to byś wiedział że już to japisałem

Windows ma czasem problemy z usuwaniem dużych ilości małych plików, potrafi mielić dysk przez kilkanaście-kilkadziesiąt minut “przygotowując się do usuwania”, a później radośnie pokazywać, że skończy za np. 4 godziny. Znalazłem w internecie ciekawe rozwiązanie jak przyspieszyć ten proces i faktycznie działa. Wystarczy na czas usuwania wyłączyć usługę windows search.

Może gdyby dało się zaindeksowac folder to i z poziomu Windows dało by się usunąć.

Rzeczywiście szybciej usuwa.

Problem rozwiązany! Już pisałem o tym - drugi system Ubuntu pomógł. W 10 minut wszystko usunął :slight_smile: Pozdrawia