Jak usunąć kontroler IDE

Otóż mam taki problem:

Dokupiłam oddzielną nagrywarkę DVD do komputera bo na laptopie nie było takiej funkcji tylko do nagrywania na CD

i kiedy już podłączam nagrywarkę do kompa to chce coś nagrać na DVD to tak jakby komputer nie wykrywa tego że włożyłam do nagrywarki czystą płytę DVD do nagrania

Kiedy włączam Nero i zakładka Make Data DVD to się pojawia komunikat:

This application has detected that your driveis not DMA direct memory access) mode. To improve your sytem performance we suggest you to enable DMA for all drives. Do you wish to run Nero DMA Manager for enable DMA mode right now?

klikam, że Yes

Po czym włącza się kolejne okienko:

tam jest:

Device Name: HL-DT-ST RW/DVD GCC-4243N

IDE channel: Secondary

Position: Master

no i tam jest to DMA Enabled no i zaznaczam tam fajeczkę, że tak

potem jest, że trzeba zrobić restart

robię restart kompa i zmian nie widać :expressionless:

poszukałam trochę w necie i podobno trzeba usunąć kontroler IDE i poter restart kompa

tylko problem w tym, że nie wiem jak usunąć ten kontroler IDE… prosiłabym o pomoc…

PPM na Mój komputer>właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń>kontrolery ide…>właściwości>ustawienia zaawansowane i tam sprawdź czy masz ustawiony tryb DMA.

anynka , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący dokładniej o problemie. W przeciwnym wypadku temat zostanie usunięty.

Kontrolery IDE ATA/ATAPI

  • Intel ® 82801DBM Ultra ATA STorage Controller - 24CA

  • Podstawowy kanał IDE

  • Pomocniczy kanał IDE

tylko takie coś jest…

na to 1 się nie da właściwości

a na te 2 następne tak

i tam klikam i jest ustawione DMA jeśli dostępne

Hej,

Ten usuwasz. :slight_smile: A następnie restartujesz komputer.

Tak, ustawione jest, że DMA gdy dostępne. A co jest poniżej?? Co jest wpisane w polu Aktualny rodzaj transferu?? To to pole niżej wskazuje, jaki jest obecny transfer. :slight_smile:

:arrow: Rozumiem, że sterowniki do chipset’u płyty głównej były instalowane??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ultra DMA tryb 5

a w pomcniczym Tryb PIO

nie wiem czy sterowniki instalowane były :smiley:

ja nie jestem w klasie informatyczej :smiley: nie wiem takich rzeczy gdzie to można sprawdzić?

Aha i jak usunę to nic się z kompem nie stanie?

Ustaw DMA

poradziłam sobie inaczej:P usunęłam ten pomocniczy zresetowałam kompa i potem sam mi się zainstalował z powrotem ten pomocniczy ale dzięki za pomoc

już wszystko ok :slight_smile:

Hej,

Faktycznie inaczej… :-o :shock: :slight_smile:

Nie ma sprawy. Cieszymy się !!

Pozdrawiam,

Dimatheus