Jak usunąć Linuksa i zostawić Windowsa?

mam zainstalowanego linuxa i windowsa na jednym dysku. i mam oytanie jak mogę usunąć ubuntu a zostawić winde??? chciałbym też usunąć partycje wymiany i ext3? jak to zrobić???

Z pewnością masz 2 partycje. Usuwasz tą partycję na której jest linux, potem np tym programem: EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition używając opcji “Resize” łączysz niesformatowaną część dysku do istniejącej partycji na której jest windows.

A ekran wyboru systemu masz ten “windowsowski” czy np: GRUB’ a od linuxa?

W ten sposób.

ja zrobiłem tak: usunęłem partycje ext3 i wymiany przez EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition i uruchomiłem od nowa komputer. po teście pamięci powinno się włączyć okno wyboru systemu. ale pisze ze mam czekać wiec czekam i nic. co mam zrobić??? włożyć dysk do inego kompa i sformatować go???czy to coś pomoże?

Pewnie musisz teraz przywrócić MBR-a.

pisze :coś tam coś tam coś ble ble: ERROR 22 jak przywrócić MBR skoro nie zrobiłem kopii bezpieczeństwa. jest jakaś szansa ze odzyskam to co tam było??? da sie to jakoś wysłać od kogoś innego czy niebardzo???

To już pytanie do userów Windows :wink:

Uruchom system z płyty instalacyjnej Windows, wybierz konsole (dokładnie nie pamiętam jak to się nazywa) a potem fixmbr.

dzieki udało sie z tą płytką windowsową działa teraz instaluje sobie xubuntu 8.04 :slight_smile: jeszcze raz dzieki