Jak usunąć Linuksa i zostawić Windowsa?

(Lukasros) #1

mam zainstalowanego linuxa i windowsa na jednym dysku. i mam oytanie jak mogę usunąć ubuntu a zostawić winde???? chciałbym też usunąć partycje wymiany i ext3? jak to zrobić???

(Jas162) #2

Z pewnością masz 2 partycje. Usuwasz tą partycję na której jest linux, potem np tym programem: EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition używając opcji "Resize" łączysz niesformatowaną część dysku do istniejącej partycji na której jest windows.

A ekran wyboru systemu masz ten "windowsowski" czy np: GRUB' a od linuxa?

(Wojtas_16) #3

W ten sposób.

(Lukasros) #4

ja zrobiłem tak: usunęłem partycje ext3 i wymiany przez EASEUS Partition Master 3.5 Home Edition i uruchomiłem od nowa komputer. po teście pamięci powinno się włączyć okno wyboru systemu. ale pisze ze mam czekać wiec czekam i nic. co mam zrobić???? włożyć dysk do inego kompa i sformatować go???czy to coś pomoże?

(nintyfan) #5

Pewnie musisz teraz przywrócić MBR-a.

(Lukasros) #6

pisze :coś tam coś tam coś ble ble: ERROR 22 jak przywrócić MBR skoro nie zrobiłem kopii bezpieczeństwa. jest jakaś szansa ze odzyskam to co tam było???? da sie to jakoś wysłać od kogoś innego czy niebardzo????

(que_pasa) #7

To już pytanie do userów Windows :wink:

Uruchom system z płyty instalacyjnej Windows, wybierz konsole (dokładnie nie pamiętam jak to się nazywa) a potem fixmbr.

(Lukasros) #8

dzieki udało sie z tą płytką windowsową działa teraz instaluje sobie xubuntu 8.04 :slight_smile: jeszcze raz dzieki