Jak usunać linuksa mając go razem z Vistą?

Nie wiem czy dobry dział, ale pytanie jak w temacie.

Mam zainstalowaną Vistę na partycji C a Mandrive 2008 Free na innej. Gdy instalowałem linuksa zmienił bootloadera na swojego Gruba. Teraz gdy uruchamiam komputer mam wybór systemu.

Jednak chciałbym odinstalować Linuksa bez ponownej instalacji Visty.

Wiem że w Xp formatujemy partycje linuksowe, lub tworzymy nowe, wkładamy płytkę z systemem i w konsoli odzyskiwania wpisujemy komendę fixmbr i po kłopocie.

Jednak to chyba nie działa pod Vistą, wiem że kiedyś tak zrobiłem i system nie chciał ruszyć.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny.

skorzystaj z płytki instalacyjnej visty jeśli posiadasz, jeśli nie spróbuj zbootować kompa z dyskietki (płyty z dosem) musi się na niej znajdować plik fdisk.exe następnie wpisujesz :

fdisk /mbr

Polecenie fdisk /mbr nie przywróci ci oryginalnego bootloadera z visty. Zazwyczaj jest tak, że linux instalując swój bootloader robi kopie zapasową oryginalnego. Nie wiem czy w Mandrivie jest opcja do przywracania (ustawiania) oryginalnego bootloadera. Czyli wejdź do linuxa i zmień to pod nim o ile jest taka opcja (w suse jest).

Oczywiście najprostszym sposobem będzie użycie płytki instalacyjnej Visty. Powodzenia :slight_smile: