Jak usunąć linuxa?

(system) #1

Witam, mam problem z usunięciem linuxa.(2 system to winxp).

Usunołem partycje zrobione pod linuxa i teraz jak go włączam to nie działa został usunięty ale jak usunąć to okienko, które włącza się przy starcie kompa, w którym trzeba wybrać system i tam się właśnie wyświetla linux, dlaczego????, przecież go usunołem.

PROSZĘ o POMOC. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(Stachu86) #2

Chyba się nie mylę ale jeżeli tak to niech mnie ktoś poprawi :mrgreen:

Wystarczy włożyć CD z XPkiem do napędu ustawić bootowanie w biosie na CD-ROM, gdy uruchomi sie instalator naciskasz R - napraw wybierasz numer instalacji i później wpisujesz fixmbr. :slight_smile:

PO ROBOCIE :stuck_out_tongue:

(gbartosz83) #3
  1. odpalasz płytkę z windowsem tak jak do instalacji ale nie instalujesz tylko wybierasz R i wchodzisz w konsole

2. potem w konsoli sie logujejsz podajesz hasło administarotra - to które (jeśli w ogóle) podałeś podczas instalacji

3. wpisujesz fixboot potwierdzasz t

4. wpisujesz fixmbr potwierdzasz t

5 wychodzisz exit

Powinno pomóc :slight_smile:

(Stachu86) #4

a samo fixmbr nie wystarczy :?:

(system) #5

Wpisałem pierwsze fixbott i pisało że ustawiono coś pomyślnie ale gdy wpisywałem fixmbr to pisało że mogę stracić dostęp do partycji.

(Soren) #6

Nic się nie martw. Chodzi oto że wmbr masz bootloader linuksowy (grub lub lilo) A po wydaniu komendy fixmbr przeinstaluje sie bootloader windowsowy i wszystko będzie cacy :slight_smile:

(Virek1987) #7

Tak wystarczy.

(Redq) #8

Ja do usunięcia linuksa używam specjalnych programów. Po prostu używam niskopoziomowego formatowania dysku C : jeśli tam znajduje się linux . Odpalam formatowanie na ok 1 min i potem przerywam. Po linuksie niema wtedy sladu.

(Init3) #9

Lol, a wystarczylo uzyc tylko płytki windowsowej , w instalatorze usunąć partycje oznaczone jako "nieznane" po czym wyjsc z instalatora przyciskiem F3 i to wszystko.

No ale niektórzy lubią sobie komplikować życie :wink:

(system) #10

najprościej uruchomić kompa z dyskietki startowej win98/me, lub jakiejkolwiek innej z dosem i fdiskiem i wpisać

fdisk /mbr

(Góral105) #11

A może to zrobić Vistą?? Bo mam podobny problem (tylko że płyta instalacyjna xpeka dochodzi do SPRAWDZANIE KONFIGURACJI SPRZĘTOWEJ i koniec).

(Init3) #12

Tak

(system) #13

Dzięki Turkissh :smiley: Pomogło! :stuck_out_tongue: :slight_smile: :smiley: :mrgreen: :smiley: :mrgreen: :smiley: :mrgreen: :smiley:

(Djanocha) #14

I wtedy jakiego narzędzia należy użyć? Fixboot? Fixmbr? A może jeszcze inne? Pytam.. bo pamietam, że kiedyś miałem z tym problem i jakoś sobie poradziłem, lecz teraz zupełnie nie pamiętam jak.