Jak usunąć linuxa?

Witam, mam problem z usunięciem linuxa.(2 system to winxp).

Usunołem partycje zrobione pod linuxa i teraz jak go włączam to nie działa został usunięty ale jak usunąć to okienko, które włącza się przy starcie kompa, w którym trzeba wybrać system i tam się właśnie wyświetla linux, dlaczego???, przecież go usunołem.

PROSZĘ o POMOC. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Chyba się nie mylę ale jeżeli tak to niech mnie ktoś poprawi :mrgreen:

Wystarczy włożyć CD z XPkiem do napędu ustawić bootowanie w biosie na CD-ROM, gdy uruchomi sie instalator naciskasz R - napraw wybierasz numer instalacji i później wpisujesz fixmbr. :slight_smile:

PO ROBOCIE :stuck_out_tongue:

  1. odpalasz płytkę z windowsem tak jak do instalacji ale nie instalujesz tylko wybierasz R i wchodzisz w konsole

  2. potem w konsoli sie logujejsz podajesz hasło administarotra - to które (jeśli w ogóle) podałeś podczas instalacji

  3. wpisujesz fixboot potwierdzasz t

  4. wpisujesz fixmbr potwierdzasz t

5 wychodzisz exit

Powinno pomóc :slight_smile:

a samo fixmbr nie wystarczy :?:

Wpisałem pierwsze fixbott i pisało że ustawiono coś pomyślnie ale gdy wpisywałem fixmbr to pisało że mogę stracić dostęp do partycji.

Nic się nie martw. Chodzi oto że wmbr masz bootloader linuksowy (grub lub lilo) A po wydaniu komendy fixmbr przeinstaluje sie bootloader windowsowy i wszystko będzie cacy :slight_smile:

Tak wystarczy.

Ja do usunięcia linuksa używam specjalnych programów. Po prostu używam niskopoziomowego formatowania dysku C : jeśli tam znajduje się linux . Odpalam formatowanie na ok 1 min i potem przerywam. Po linuksie niema wtedy sladu.

Lol, a wystarczylo uzyc tylko płytki windowsowej , w instalatorze usunąć partycje oznaczone jako “nieznane” po czym wyjsc z instalatora przyciskiem F3 i to wszystko.

No ale niektórzy lubią sobie komplikować życie :wink:

najprościej uruchomić kompa z dyskietki startowej win98/me, lub jakiejkolwiek innej z dosem i fdiskiem i wpisać

fdisk /mbr

A może to zrobić Vistą?? Bo mam podobny problem (tylko że płyta instalacyjna xpeka dochodzi do SPRAWDZANIE KONFIGURACJI SPRZĘTOWEJ i koniec).

Tak

Dzięki Turkissh :smiley: Pomogło! :stuck_out_tongue: :slight_smile: :smiley: :mrgreen: :smiley: :mrgreen: :smiley: :mrgreen: :smiley:

I wtedy jakiego narzędzia należy użyć? Fixboot? Fixmbr? A może jeszcze inne? Pytam… bo pamietam, że kiedyś miałem z tym problem i jakoś sobie poradziłem, lecz teraz zupełnie nie pamiętam jak.