Jak usunąć linuxa?

Wczoraj zainstalowałem linuxa. Wybrałem opcję, by zainstalował się Linux a reszta dysku została usunięta. Jak teraz mam usunąć linuxa i zainstalować Windowsa? (Windowsa nie ma na dysku)

Temat powinien iść do działu Windows. Systemu operacyjnego się nie usuwa, jak normalny program - po prostu instalujesz inny. Właściwie, to tak zainstalowałeś GNU/Linux, usuwając Windows, czyż nie?

Ale to nie pomaga, bo jak mówiłem nie mam już Windowsa na dysku. Poza tym jak wkładam płytę z Windowsem to nic się nie dzieje.

Nie do końca. Pewnego dnia zlagowało mi kompa i windows nie chciał się włączyć. Zainstalowałem więc linuxa. Teraz gdy wkładam płytę z Windowsem to nic się nie dzieje.

A masz na dysku CD / DVD ?
uruchamiasz komputer z płyty , włóż płytę i odpal komputer. Naciskając F12 wybierz uruchamianie z płyty, następnie Setup i w miejscu gdzie wybierasz partycje , usuń te linuxowe

1 polubienie

Tak dysk DVD

Włóż do napędu i uruchom komp ponownie, w trakcie uruchamiania wciśnij F12 i wybierz start z płyty
później jak napisałem wcześniej

Ooo nigdzie nie znalazłem takiej odpowiedzi. DZIĘKI

Zaraz… Włożyłem płytę i nie pojawia się opcja włączenia za pomocą płyty. To wina płyty czy czego?

nie zrozumiałeś mnie włóż płytę i z płytą w napędzie TY uruchom swój komputer ponownie, czyli potoczny Restart

Podaj dokładny model laptopa lub płyty głównej komputera. Jaką wersję systemu Windows chcesz instalować?

PS
Nie pisz postu pod postem tylko używaj opcji edycja wiadomości - robi się syf i chaos w wątku.

1 polubienie

Ale ja tak zrobiłem. Dla porównania włożyłem płytę z linuxem I zadziałało. Gdy włożyłem płytę z Windowsem nie ma opcji włączenia z płytą.

może to w czasie uruchamiania jest klawisz F9 nie wiem nie mam Twojego komputera przed sobą , musisz próbować uruchomić z podanymi opcjami, jak uruchomiusz instalator windowsa z płyty to kasujesz partycje linuxowe w czasie instaklacji, tworząc te pod windowsa

Dobra ja musze tu pokombinować później odpowiem, co i jak

spoko , albo F9 albo F12 to będzie wybór napędu do uruchamiania (tak jest u mnie)

Usuwanie linuxa, to kłopot. Miałem taki, usuwałem, przywróciłem windowsowy bootloader i potem zainstalowałem windowsa.
Robiłem to według tego poradnika:

już podałem :slight_smile:

1 polubienie

Nie no słuchaj. Wytłumaczę Ci to. Mam dwie płyty. Jedna to Linux, a druga Windows. Obydwie to DVD, jedynie ta z Windowsem to DVD RW. Gdy wkładam tą z Linuxem I klikam F12 to wszystko ładnie działa jest opcja włączenia za pomocą płyty. Ale gdy wkładam tą z Windowsem I klikam F12 to również mam kilka opcji do wyboru, ale nie ma włączenia za pomocą płyty. To chyba jest już pech.

E tam. Instalka Windows radzi sobie z tym śpiewająco. A w razie czego z dowolnej dystrybucji linuksowej, uruchomionej jako live, można bez problemu wyczyścić zawartość dysku twardego.

2 polubienia