Jak usunąć linuxa?

(artur9na9) #1

Wczoraj zainstalowałem linuxa. Wybrałem opcję, by zainstalował się Linux a reszta dysku została usunięta. Jak teraz mam usunąć linuxa i zainstalować Windowsa? (Windowsa nie ma na dysku)

(Aw@mo) #2

(nintyfan) #3

Temat powinien iść do działu Windows. Systemu operacyjnego się nie usuwa, jak normalny program - po prostu instalujesz inny. Właściwie, to tak zainstalowałeś GNU/Linux, usuwając Windows, czyż nie?

(artur9na9) #4

Ale to nie pomaga, bo jak mówiłem nie mam już Windowsa na dysku. Poza tym jak wkładam płytę z Windowsem to nic się nie dzieje.

(artur9na9) #5

Nie do końca. Pewnego dnia zlagowało mi kompa i windows nie chciał się włączyć. Zainstalowałem więc linuxa. Teraz gdy wkładam płytę z Windowsem to nic się nie dzieje.

(Aw@mo) #6

A masz na dysku CD / DVD ?
uruchamiasz komputer z płyty , włóż płytę i odpal komputer. Naciskając F12 wybierz uruchamianie z płyty, następnie Setup i w miejscu gdzie wybierasz partycje , usuń te linuxowe

(artur9na9) #7

Tak dysk DVD

(Aw@mo) #8

Włóż do napędu i uruchom komp ponownie, w trakcie uruchamiania wciśnij F12 i wybierz start z płyty
później jak napisałem wcześniej

(artur9na9) #9

Ooo nigdzie nie znalazłem takiej odpowiedzi. DZIĘKI

(artur9na9) #10

Zaraz… Włożyłem płytę i nie pojawia się opcja włączenia za pomocą płyty. To wina płyty czy czego?

(Aw@mo) #11

nie zrozumiałeś mnie włóż płytę i z płytą w napędzie TY uruchom swój komputer ponownie, czyli potoczny Restart

(marcin82) #12

Podaj dokładny model laptopa lub płyty głównej komputera. Jaką wersję systemu Windows chcesz instalować?

PS
Nie pisz postu pod postem tylko używaj opcji edycja wiadomości - robi się syf i chaos w wątku.

(artur9na9) #13

Ale ja tak zrobiłem. Dla porównania włożyłem płytę z linuxem I zadziałało. Gdy włożyłem płytę z Windowsem nie ma opcji włączenia z płytą.

(Aw@mo) #14

może to w czasie uruchamiania jest klawisz F9 nie wiem nie mam Twojego komputera przed sobą , musisz próbować uruchomić z podanymi opcjami, jak uruchomiusz instalator windowsa z płyty to kasujesz partycje linuxowe w czasie instaklacji, tworząc te pod windowsa

(artur9na9) #15

Dobra ja musze tu pokombinować później odpowiem, co i jak

(Aw@mo) #16

spoko , albo F9 albo F12 to będzie wybór napędu do uruchamiania (tak jest u mnie)

(Bogdan_G) #17

Usuwanie linuxa, to kłopot. Miałem taki, usuwałem, przywróciłem windowsowy bootloader i potem zainstalowałem windowsa.
Robiłem to według tego poradnika:

(Aw@mo) #18

już podałem :slight_smile:

(artur9na9) #19

Nie no słuchaj. Wytłumaczę Ci to. Mam dwie płyty. Jedna to Linux, a druga Windows. Obydwie to DVD, jedynie ta z Windowsem to DVD RW. Gdy wkładam tą z Linuxem I klikam F12 to wszystko ładnie działa jest opcja włączenia za pomocą płyty. Ale gdy wkładam tą z Windowsem I klikam F12 to również mam kilka opcji do wyboru, ale nie ma włączenia za pomocą płyty. To chyba jest już pech.

(gom1) #20

E tam. Instalka Windows radzi sobie z tym śpiewająco. A w razie czego z dowolnej dystrybucji linuksowej, uruchomionej jako live, można bez problemu wyczyścić zawartość dysku twardego.