Jak usunąć lollipop?

Witam,

Wiem, że taki temat już się na forum pojawiał, ale porady dla mnie niezrozumiałe :frowning: czy jest sposób dostępny dla laika na usunięcie lollipop?

Albo program, który wszystko zrobi za mnie? Bo nie wiem co to OTL i jak z tym się postępuje…

Poniżej moja historia.

Przy okazji instalacji, chyba irfanview’a zainstalował mi się m.in. lollipop.

Próbowałam go odinstalować, ale… uruchomiły mi się białe napisy na czarnym tle… więc po chwili zamknęłam to okno.

W Comodo widzę, ze zostały wykonane jakieś modyfikacje przez lollipop, ale nic z tego nie rozumiem

Niestety porada z OTL’ami brzmi dla bardzo obco. Czy da się ją przełożyć na prosty język dla laika, bym mogła sobie poradzić z tym problemem? Albo skorzystać z jakiegoś gotowego programu, który wszystko za mnie zrobi?

Znalazłam skaner windowsa, który wykrył trojana, ale niestety lollipop wciąż jest na liście programów, ale po wcześniejszych doświadczeniach boje się kliknąć “usuń”.

Czytałam że bezpieczniej przeprowadzać taką operacje w trybie awaryjnym, ale… wówczas na liście ten program się nie pojawia.

Z podejrzanych programów mam jeszcze AVG toolbar, który nie chce się odinstalować…

Z góry dziękuje za pomoc

Ida

Przecież na forum jest prosta instrukcja jak wykonać logi OTL i wstawić je na forum: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Nie jestem fachowcem, ale znalazłem coś takiego, mam nadzieję, że pomoże. https://www.2-removevirus.com/pl/usun-lollipop-exe/

Chcąc odinstalować śmieci zamierzasz zainstalować kolejne (jaka w tym logika).

Wstaw logi o których pisał rgabrysiak

idalodz ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dziękuję :smiley: teraz dialogi na forum brzmią bardziej zrozumiale :slight_smile:

Czy jak się kliknie “skanuj”, to jakoś widać, że odbywa się skanowanie?

Bo u mnie nic się nie dzieje. A na dodatek program, a dokładniej otwarte okno programu nie chce się zamknąć… i nie wiem czy to znaczy, że trwa skanowanie?

Dodane 06.06.2013 (Cz) 23:20

Hm… wygląda na to, że uruchomiło się skanowanie - mimo że nie było jego oznak.

Nie wiem czy zrobiłam wszystko prawidłowo, bo po uruchomieniu pliku exe, jak myślałam, że nic się nie dzieje, a program wyglądał jakby nie odpowiadał, zainstalowałam wersje z “com”.

A że sytuacja wyglądała podobnie, tj że się nic nie dzieje, po jakimś czasie… postanowiłam zamknąć programy i iść spać.

I wówczas przy zamykaniu programów pojawiły się raporty… więc nie wiem czy przeskanowałam do końca…

A poniżej mój link z wklejki:

http://www.wklej.org/hash/d92fa7920d6/

Sanowanie dobiegło do końca czy muszę powtórzyć?

I co dalej z tym fantem zrobić?

Coś taka niecierpliwa? Skanowanie trochę czasu zajmuje.Pokaż jeszcze log extras.Aby powstał raport Extras.txt Opcja Rejestr skan dodatkowy musi być ustawiona na Użyj filtrowania.

Raport Extras powstał mi od razy równocześnie z poprzednim raportem:

http://www.wklej.org/id/1060410/

I co tu widzicie? :slight_smile:

Jeśli skanowanie było niekompletne to zrobię je jeszcze raz. Tylko… czy trzeba czekać aż raporty same się pojawią?

Poprzednio nie zaobserwowałam żadnego znaku, że skanowanie się rozpoczęło i myślałam, że program się zwiesił.

Odinstaluj YouTube Downloader Toolbar v5.8,pdfforge Toolbar v5.8,Qtrax Player,AVG Security Toolbar,Lollipop.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Usuń

Pokaż nowy OTL.txt

Hm… jak kliknęłam “usuń” we wskazanym programie, to pojawił się komunikat, że zostaną usunięte wszystkie uruchomione programy… a to chyba nie to miałam zrobić :slight_smile:

Pomyślałam by skorzystać z opcji “szukaj”, ale… powstał raport, a nie lista programów, z których mogę wybrać coś do usunięcia…

Będę wdzięczna za bardziej szczegółową instrukcje postępowania :slight_smile:

Dodane 08.06.2013 (So) 10:32

Hm… to chyba była zbędna panika, bo informacja jest o zamknięciu, a nie usunięciu wszystkich uruchomionych programów :smiley:

Odinstaluj wymienione programy (Panel sterowania, Dodaj i usuń programy)

Pobierz AdwCleaner, zamknij przeglądarkę internetową, uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń, potwierdź wyłączenie komputera.

Wstaw nowy log OTL.

Za późno pojawiła się szczegółowa instrukcja i… zaufałam programowi AdwCleaner, który sam usunął to co uznał za stosowne.

Co prawda myślałam, że będzie etap, w którym poprosi o wybranie pozycji do usunięcia, ale się pomyliłam :slight_smile:

Mam nadzieję, że wyszło dobrze, tym bardziej, że (jak pisałam powyżej) ani lollipop, ani AVG nie chciały się usunąć przy użyciu panelu sterowania i opcji “dodaj/usuń programy”. Aż taką blondynką nie jestem :smiley:

Nie wiem jak pozostałe wskazane do usunięcia programy, bo nie miałam świadomości ich szkodliwości i nie próbowałam ich usuwać wcześniej.

Z tego co widzę, to teraz w panelu sterowania na liście programów - po zadziałaniu AdwCleaner’a - pozostały tylko dwa, które miałam usunąć:

pdfforge toolbar,

youtube downlander toolbar.

Próbowałam je odinstalować teraz i pojawia się Error 1316, a później informacja o błędzie krytycznym instalacji. Zapewne AdwCleaner usunął jakieś niezbędne do deinstalacji komponenty ww. programów.

Nowy log OTL wygląda tak:

http://www.wklej.org/id/1060680/

I czy coś jeszcze powinnam zrobić?

Dodane 08.06.2013 (So) 12:50

I tak za pamięci, bym mogła uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

AdwCleaner sugeruje doinstalowanie Hosta Anit-PUP/Adware. Jak to zrobić prawidłowo?

Wcześniej programy starałam się pobierać z zaufanych źródeł i zawiodła mnie m.in. strona Chipa.

Generalnie mam wrażenie, że nawet producenci oprogramowania próbują nam coś jeszcze wcisnąć, poza tym co chcemy pobrać.

Czasem jest możliwość odhaczenia jakiegoś “toolbaru” lub innego niechcianego programu, a czasem niestety nie.

W związku z powyższym pytam ludzi bardziej obeznanych z tematem o instalację hosta anti-PUP, by zrobić to bezpiecznie dla mojego komputera :smiley:

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Oto raport po skanowaniu wg skryptu:

http://www.wklej.org/id/1062778/

A tu najnowszy log OTL:

http://www.wklej.org/id/1062785/

Już jest dobrze?

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Usuń.

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.

I tak to wyszlo:

Czy aktualizacja Jawy i Adobe Reader faktycznie ma znaczenie dla bezpieczeństwa komputera?

Czy poza nimi i Firefoxem coś jeszcze powinnam zaktualizować? W opisie programu jest napisane, że nawet jak program nie wskaże programów do aktualizacji, to nie znaczy, że wszystko jest dobrze, więc pozwoliłam sobie zamieścić ten raport bez wyraźnej prośby :slight_smile:

W przypadku tych dwóch programów aktualizacja do najnowszej wersji ma bardzo duże znaczenie (przez luki w tych programach jest przeprowadzane najwięcej ataków).

Do poczytania Najbardziej podatne na ataki aplikacje

Odinstaluj

Java 6 Update 25

Adobe Reader 8

Zainstaluj

Java 7 Update 21

Adobe Reader XI

Firefox 21.0

No proszę… a ja myślałam, że aktualizacja tych programów wiąże się z jakąś nowszą funkcjonalnością. Teraz będę tego pilnować :slight_smile:

Falcon, WIELKIE dzięki za podrzucenie źródeł do pobrania aktualizacji :smiley:

Przez przypadek udało mi się odinstalować Qtrax - jak była informacja, o błędzie kliknełam “anuluj” i aplikacja znikneła z listy programów możliwych do usunięcia w panelu sterowania :slight_smile:

Ale wciąż na tej liście jest pdfforge toolbar i numer z anulacją nie przeszedł :frowning:

Tak to zostawić czy coś jeszcze mogę zrobić?