Jak usunąć menu bootowania systemu?

Witam,

Miałem Viste i XP (na dwóch dyskach). Dzisiaj usunąłem Viste formatując przez XP dysk z tym systemem. Mimo to przy włączeniu kompa pojawia mi się menu wyboru systemu (Vista lub XP). Przecież Visty już nie ma! Jak wywalić to menu?

P.S. Znalazłem na dysku C (systemowym z XP) plik o nazwie BOOTEX (czy coś podobnego), ale nic nie dało. Co robić? :frowning:

mój komputer / właściwości / zaawansowane / ustawienia (sam dół) / edytuj i wywalasz niepotrzebny system (w twoim wypadku linijka z vistą (ostatnia albo przedostatnia)

Albo prościej

Start > uruchom > boot.ini > sprawdź wszystkie ścieżki rozruchu / otrzymasz komunikat o nieprawidlowej ścieżce i propozycje jej usunięcia > ok > i system reszte zrobi za Ciebie

Przez formatowanie dysku na którym była Vista nie usunie się się menu bootawania systemu bo jest ono na dysku C.

Użyj takiego programiku jak:EasyBCD do usunięcia tego menu i plików rozruchowych Visty. Programik uruchamiasz w Windows XP

Dodane 20.02.2009 (Pt) 22:27

Niestety, ale plik boot.ini nie służy do uruchamiania Visty i jej tam po prostu nie ma. :frowning:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz w niej:

fixmbr

fixboot