Jak usunąć na stałe Kubuntu i ekran wyboru systemu?

Przed chwilą zainstalowałem kubuntu, ale muszę go niestety usunąć i pobawić się jakiś czas wersją live, tylko nie mogę usunąć linuksa, włączyłem nową instalację i przy partycjach usunąłem dyski systemowe. Myślałem, że to rozwiąże problem, ale po uruchomieniu na nowo komputera pojawił się znowu ekran wyboru systemu (grub) i włączył się linuks.

Bardzo proszę o pomoc.

Musisz naprawić rozruch Windowsa:

http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 17ca563098

Nie wiem czy masz XP, Vistę czy Windows 7 - poszukaj.

Mam windowsa 7.

Napraw rozruch najlepiej za pomocą płyty naprawy systemu, usuń partycje i już :wink:

A tak na marginesie - jakbyś nie wywalił tych partycji, być może dałoby się naprawić Kubuntu (jeśli coś było skopane).

mam bardzo poważny problem. pomóżcie. Włożyłem płytę z windowsem. Dałem napraw, napraw rozruch. Nie znalazło żadnego problemu. Uruchomił ponownie komputer i po opcji nikt from cd jest: error: no duch partition i poniżej grub rescue. I nic dalej się nie dzieje. Pomocy.

Wybierz opcję wiersz poleceń i wpisz tam bootrec :wink: Nie pamiętam dokładnie, ale potrzebne będą dwa polecenia:

  • bootrec/fixmbr

  • bootrec/fixboot

Nie jestem pewny, czy dobrze podałem, ale jeśli w konsoli wpiszesz bootrec to dostaniesz odpowiednią podpowiedź :wink:

Tutaj pięknie opisane:http://www.hea7en.info/pl/2010/10/24/jak-naprawic-mbr-w-windows-7/

Ten problem bardziej do działu z Windowsem pasuje.

Przenoszę.

A czy nic nie stanie się z windowsem jeśli tą komendę “bootrec.exe /fixmbr” będę częściej używał ? Bo chciałem sprawdzić kilka wersji (a live cd nie zawsze jest “pełne”) i czy częste naprawianie mbr-a nie uszkodzi na stałe systemu ?

Nic się nie stanie, ale po co tak mieszać Linuxami? Nie lepiej testować je na maszynie wirtualnej?

Zobacz: przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html#p3131328

Możesz też naprawić za pomocą programu spod windwosa

ten programik zwie się EaseBCD

musisz w nim poszukać opcji install bcd instalujesz to na pierwotnej partycji

po czym do bootloadera dodajesz grub2 żeby później się nie bawić w próbę uruchomienia gruba kiedy nie widać go ponieważ grub nie instaluje się zawsze od nowa tylko dopisuje się do swojej listy nawet sformatowanie partycji linuksa nie usunie gruba2 jeżeli nie był tam zaisntaowany:P