Jak usunąć nakładkę systemu Windows 8 z systemu Windows XP?


(Sebastian Lewandowski1) #1

Witam Was Serdecznie :slight_smile:

 

Jestem nowym użytkownikiem , tego super forum , korzystając z okazji , pragnę się was o coś zapytać , mianowicie jak usunąć nakładkę Windows 8 z systemu Windows XP , komputer patrzał mój szwagier i mówił , że na moim dysku C jest coraz mniej miejsca , bo dwa systemy się " zżerają " mianowicie nakładka Windows 8 i system Windows XP , w załączniku załączam wam zdjęcie , czyli zrzut ekranu mojego komputera

 

I tu zadaje główne pytanie , jakie czynności mam wykonać , żeby móc usunąć nakładkę Windows 8 , i móc przywrócić system Windows XP , pragnę poinformować też , iż gdy został zakupiony ten komputer , miejsca na dysku było dużo , a teraz coraz mniej się robi , liczę na waszą pomoc , i szybką pomoc .

post-262612-0-47872200-1405190548_thumb.


(Longhorn2009) #2

Sam instalowałeś ten program? Możesz go usunąć, ale wątpie aby zajmował aż tyle aby to dużo pomogło. Jak coś wejdź w panel sterowania - dodaj/usuń programy (choć po tym "tuningu" zapewne będzie to inaczej wyglądało) i tam szukaj programu z windows 8 w nazwie.

Najlepiej przenieś wszystkie dokumenty, zdjęcia, muzykę - rzeczy które nie muszą być na dysku C na dysk D, aby na tym pierwszym zwolnić troche miejsca. Możesz też użyć programów typu CCleaner, odkurzacz które usuną zbędne pliki z systemu. Wyłącz też przywracanie systemu.


(Sebastian Lewandowski1) #3

Właśnie wszystkie pliki , takie jak pobrana muzykę , filmy , gry , mam na dysku D , a chciałbym samodzielnie przywrócić system Windows XP , żeby Windows XP nie było , ja nic z tym nie robiłem , od początku tak było już

a tu jakiś program z Windowsem jest , jakiś , WindowsProtectManger


(mrFreeze) #4

Raczej nie usuniesz nakładki. Rozumiem, że miałeś Win XP i ktoś Ci zainstalował W8. Chcesz wrócić do XP czy jak? Zdecyduj się :slight_smile:

 

Daj screena z

 

http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/files/spacesniffer_1_1_4_0.zip

 

 


(Sebastian Lewandowski1) #5

Gotowe , zrzut ekranu daje z dysku C ( najbardziej zawalonego ) daję w linku , gdzie można zobaczyć online :wink: , dobrze napisałeś , chce wrócić do Windows XP , zaraz dam zrzut ekranu , i tak z niego nic nie rozumiem

 

Zrzut Ekranu -->  http://www.iv.pl/images/43767647890190703802.gif <--


(mrFreeze) #6

Czy w czasie bootowania Windowsa masz do wyboru Windows Xp i W8 czy tylko W8? Nie wiem jak został zainstalowany Windows 8 jeżeli jako nakładka z tego co się orientuje nie ma możliwości powrotu do Xp-ka. Oczywiście możesz postawić system na nowo. Po prostu wkładasz płytę z XP-kiem bootujesz formatujesz partycje systemową stawiasz system na nowo. Nie wiem jaka masz konfiguracje jak to zawsze mówię XP świetny system tylko niestety trzeba iść z postępem. Może po prostu zwiększ rozmiar partycji C?


(Sebastian Lewandowski1) #7

Ale jak zwiększyć , bo ja nie mam doświadczenia w tych tematach , ja też uważam że XPek to dobry system , i dlatego chce przywrócić go , bądź zrobić windows 7 @mrFreeze , możesz mi pomóc to zrobić


(mrFreeze) #8

Poczytaj jak rozszerzyć partycję

 

http://forum.dobreprogramy.pl/nieaktywna-opcja-usuwania-partycji-t478568/

 

Co do instalacji Xp-ka to wrzucasz płytę do napędu bootujesz i reszta wg poradnika. Pamiętaj, że wszystkie dane na partycji C zostaną usunięte.

 

 

Ps. tylko nie pomyl partycji!!


(Sebastian Lewandowski1) #9

Właśnie boje się takie coś zrobić , a chciałbym , by szybciej chodził


(mrFreeze) #10

Jak nie potrafię naprawić samochodu to co robię jadę do mechanika jak nie potrafisz naprawić komputera to co robisz? Jak mamy Ci pomóc? Masz wszystko jak na tacy. Ciężko pomylić partycję jak mają różne rozmiary sporawdź sobie pod Windowsem ich wielkości i wszystko co ważne przerzuć na drugą czy tam trzecia partycję nie wiem ile ich masz na dysku. Wrzucasz płytę z Windowsem XP bootujesz reszta wg poradnika. W najgorszym wypadku stracisz jakieś dane jak coś pomylisz więc najważniejsze zgraj na pena.


(Sebastian Lewandowski1) #11

dobrze . dzisiaj zaczne robic , dzieki wam za pomoc , szacun