Jak usunać napis ze zdjęć?

Mam na CD zdjęcia ale na dole każdego z nich umieszczono duży czerwony napis lub datę jako info o miejscu zrobienia itp.

czy można to jakoś usunąć np.Gimpem bo takowym programem dysponuję a jeśli nie nim to w jaki sposób się za to zabrać,bo dla mnie te napisy nie są estetyczne a i konieczne też nie.Nie wiem w jakim programie zostały dodane.Będę wdzięczny za rady.

Myślę, że da się to zrobić Gimpem, a dokładnie narzędziem ‘‘Łatka’’. Wybierasz tym narzędziem miejsce najbliżej tego co chcesz usunąć i następnie trzymając lewy przycisk myszy kursorem po tym co chcesz usunąć. Zrozumiałe?

Weź również pod uwagę że nie będzie to idealnie odwzorowanie tego co było pod spodem napisu.

Jeśli to tylko dodatkowa warstwa, to można by usunąć samą warstwę z napisem, ale znając życie są to pliki w formacje .jpg, który to nie dysponuje obsługą warstw, więc nie ma co liczyć na łatwe rozwiązania.

Możesz spróbować użyć skryptu do Gimpa o nazwie resynthesizer z tej strony.

Jak klikniesz w linka

zobaczysz przykład działania tego skryptu

Witam. To jest dobry program , Inpaint 1.0 , do usuwania dat i innych zbędnych rzeczy ze zdjęcia.

http://www.teorex.com/inpaint.html

Próbowałem na razie Inpaintem no ale efekt nie jest zbytnio zadawalający poszukałem trochę w Googlach i spotkałem się z informacją że takie napisy są często “nakładane” jako forma ochrony przed ich kopiowaniem bo w jakimś stopniu szpecą czy to możliwe aby w takim przypadku celowego umieszczenia napisu można go usunąć również?

Dodane 05.06.2010 (So) 14:24

Zdjęcia wyglądają podobnie do tego http://img227.imageshack.us/img227/3975/fotoof.jpg tylko że zamiast cyfr jest napis niżej i mniejszy Jak usunąć to paskudztwo? Mam możliwość skorzystania nie tylko z Gimpa ale też kumpel może mi udostępnić PHOTOSHOPA 6.0. POMOCY!!

Dodane 16.06.2010 (Śr) 17:45

Próbowałem już chyba wszystkiego i… nic POMOCY! !!

Próbowałem z Akvis-retoucher do Photoshopa no nie mniej ciągle natykałem się na płatne pluginy może ktoś wie skąd można to ściągnąć za free?

Jak sprawdzić czy ten napis jest osobną warstwą? Główkuje na różne sposoby ale niestety bez skutku.Jeszcze raz POMOCY! !!