Jak usunąć nazwę użytkownika

Witam.

Moje pytanie jest niby banalne ale nie do końca, posiadam notebook Samsunga z preinstalowanym Win 7 HP. Po pierwszym uruchomieniu i zarejestrowaniu systemu zostaje zapisana nazwa konta administratora owszem można później zmienić tą nazwę ale przy instalacji jakiegokolwiek oprogramowania pojawia się ta pierwotnie nadana. Stworzyłem drugie konto administratora to pierwotne usunąłem ale i tak w rejestrze ta stara nazwa została. Na domiar wszystkiego w Samsungu program do tworzenia recovery nie zapisuje obrazu dysku z przed pierwszego uruchomienia tylko po rejestracji i pełne przywracanie skutkuje powrotem do zarejestrowanego Windowsa w formie po pierwszym uruchomieniu. Wyszukując w rejestrze można natrafić na klucze z pierwotną nazwą tylko nie jestem pewien czy można je edytować lub ewentualnie całkowicie usunąć aby nie “usadzić” systemu.

Witam.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz zmienić nazwę użytkownika, która wyświetlana jest między innymi we właściwościach systemu. Aby to zrobić należy dokonać edycji następującego klucza rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\RegisteredOwner.

Musisz zmienić wartość RegisteredOwner.

Pozdrawiam.

Wielkie dzięki zrobione :smiley:

Pozdrawiam.