Jak usunąć obszar nieprzydzielony i zwiększyć inną partycję?

siema, jak mam usunąć to zbędne coś?

http://zapodaj.net/74adb87f85b86.jpg.html

Tam nic nie ma, jest to nieprzydzielone miejsce, możesz tam utworzyć nową partycję.

ale nie da się zrobić tak że to usunę i wtedy będzie więcej miejsca na dysku “C” ??

puzi20 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Nic nie musisz usuwać - po prostu kliknij na partycji C i wybierz polecenie Zwiększ wolumin….

Pozdrawiam,

Dimatheus

dzięki wielkie a dlaczego teraz nie mogę znowu zmniejszyć tego dysku C do tego stopnia że chcę aby nowy dysk miał 300 gb a na C pozostało reszte?? Bo pisze tam tak :http://zapodaj.net/75dcadb966bd7.jpg.html

nie mogę zmniejszyć woluminu poniżej … ??

Z C możesz wydzielić tylko ok 250GB ponieważ na dysku znajdują się dane których nie można przenieść.

 

Wykonaj defragmentację partycji (może też będzie trzeba wyłączyć przywracanie systemu na tej partycji i wyłączyć plik stronicowania) i sprawdź ile będziesz mógł wydzielić miejsca.

Hej,

Czasami systemowe rozwiązanie miewa problemy ze zmniejszaniem woluminów. Najlepiej najpierw zdefragmentować dysk, a zmian w samych partycjach dokonać przy pomocy programu GParted.

Pozdrawiam,

Dimatheus

a jak to mam wyłączyć ??

Dodane

to może w takim razie jak zmienić rozmiar tego dysku C za pomocą tego programu?

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Generalnie tworzymy płytę bootowalną CD/DVD bądź bootowalnego pendrive’a z programem. Z jego pomocą bootujemy komputer i następnie działąmy na programie. Jak dokładnie to zrobić, myślę że pomogą poniższe linki - filmik i turtorial tekstowy. :wink:

GParted: partycjonowanie dysku z płyty LiveCD

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Klikasz prawym na Mój komputer -> zaawansowane ustawienia systemu -> Wydajność (klikasz Ustawienia) -> Zaawansowane -> Zmień zaznaczasz Bez pliku pliku stronicowania klikasz Ustaw i OK

 

Jak wyłączyć punkty przywracania http://programs.pl/forum/showthread.php?357-Jak-wyłączyć-przywracanie-systemu-w-Windows-Vista-i-7

 

Po powyższych czynnościach uruchom ponownie system.

Przeprowadź defragmentację i optymalizację partycji (np. za pomocą Auslogics Disk Defrag Free portable najważniejsza jest optymalizacja która układa pliki od samego początku partycji).

w ultrabooku serii 5 nie da się zrobić żeby usb startnął z tym gparted ;/

Dodane

nie wiem dlaczego ale teraz się da bez problemu zmniejszyć :slight_smile:

___________________________________________________________________________________________

Byłeś o coś proszony, prawda? Jeśli prośby nie będą skutkować, może pomogą inne, bardziej wymierne zachęty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Pewnie dlatego, że na partycji po czyszczeniu jest więcej miejsca, a dodatkowo lepiej upakowanego w strukturze powierzchni dzięki defragmentacji.

Prawdopodobnie źle przygotowałeś pendrive’a. Ewentualnie może zostać przygotowanie płyty i uruchomienie jej z napędu podłączanego przez port USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus