Jak usunąć "Odtwarzaj w WMP" z menu PPM?

Tak, jak w temacie, tylko chodzi o Windows 7 64 bit. W panelu sterowania wyłączyłem WMP, a mimo to w .rmvb jest "Dodaj do listy programu WMP . O dziwo w innych formatach nie ma :slight_smile:

Było na forum :wink:

Sam założyłem taki temat. I jego nazwa była nawet identyczna.

jak-usunac-odtwarzaj-wmp-menu-ppm-t310399.html#p2053983

Owszem, czytałem, ale na Windows 7 to niestety nie działa, próbowałem dwa razy! Może ktoś wie jak tu usunąć w rejestrze, gdyż nie chciałbym instalować dodatkowych programów!

Na w7 to działa :stuck_out_tongue:

"Należy wyrejestrować bibliotekę wmpshell.dll. Start > Uruchom > Wpisz regsvr32 /u wmpshell.dll i OK.

Aby z powrotem dodać wpisy do menu trzeba tą bibliotekę zarejestrować komendą regsvr32 wmpshell.dll" …,

Zrobiłem to po raz trzeci i niestety bez zmian! Mógłbym załączyć scrren, ale nie widzę takiej opcji na forum! Jedynie gdy wyłączę WMP w panelu sterowania wtedy zostaje w formacie .rmvb -dodaj do listy WMP- , we wszystkich innych znika. Jeśli twierdzisz, że masz rację, zapraszam cię do domu :slight_smile:

Dziwne, bo sam mam Windows 7 x64 i u mnie działa. Musisz coś źle robić, albo coś wcześniej namodziłeś.

Może :slight_smile: Jeśli potrafisz daj opis jak to zrobić w rejestrze, usunę i już :slight_smile:

Dodane 02.05.2011 (Pn) 15:02

Widzę, że nikt się nie kwapi żeby pomóc, a wątpię w to, żeby nikt nie potrafił :slight_smile: Nawet po odinstalowaniu WMP wpis w menu kontekstowym pozostał. Do wiedzy informatyka mi daleko, ale chcąc rozwiązać problem, poczytałem trochę w internecie i sam znalazłem rozwiązanie. Otóż w moim wypadku chodziło o program Bestplayer i format .rmvb. Trzeba otworzyć rejestr, następnie HKEY_CLASSES_ROOT/BESTplayer.File.RMVB i znaleźć wpis WMP w podobnej treści jak w menu kontekstowym wygląda klucz -kopiuj do folderu- {C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13} …, po prostu usunąć go i po kłopocie. Może komuś się przyda :slight_smile: