Jak usunac partycje by dysk odzyskal swoja pojemnosc?

Wracajac do mojego poprzedniego problemu to zakupilem uzywany dysk na ktorym jest utworzona partycja , chce ja usunac zeby dysk mial pelna pojemnosc taka jaka ma miec . Pracuje na windows 98 probowalem przez DOS FDISK usunac partycje ale dysk dalej pokazywal pojemnasc dwu partcjonalna prosze o pomoc.

fdisk nie widzi partycji w NTFS - a zapewne taka tam jest (teraz rzadko stosuje się fat na windozach)

użyj np. GParted

jestes kolego w bledzie bo DOS wszystko widzi , przeciesz na DOSie jest WINDOWS zbudowany to jak moze nie widziec takiej blachostki .Ja juz doszedlem do tego i to naprawilem dzieki DOSowi , a slyszales o czyms takim jak TAG ale i tak dziekuje za odzew podrowionko dla Ciebię

ok skoro standardowy dos widzi ntfs to powodzenia…

nie wiem w takim wypadku dlaczego tworzą coś takiego jak dos 4 ntfs…

edit:

tak odnosnie Twojego W’98 to zgodzę się że jest zbudowany na dos’ie ale wtedy jeszcze ntfs’a nie było natomiast XP nie do końca.

do tego sorki ale dos nie widzi wszystkiego… pracuje na linuxie i mi niestety dos to kant d.py… więc poleciłem najoptymalniejsze rozwiązanie.

Fdisk widzi partydcje w ntfs, ale trzeba wejść w kasowanie partycji i wybrać z tego co pamiętam partycje utworzone spoza dos, czy jakoś tak. Dokładnie Ci nie powiem, bo, ż fdiskiem miałem ostatnio do czynienia ponad 5 lat temu…