Jak Usunąć Partycję WINRE


(Geniusak1234) #1

Witam mam taki problem mam 2 partycje jedna do Windows7 "C" a druga to Winre "G" chce usuunąc tą drugą czyli 'Winre " lub połączyć ją z dyskiem glownym "c" ale nie wiem jak to zrobiOczywiście zdaje sobie sprawę ze to Winre to jest kopia systemowa plików ale nie chce jej mieć chce zainstalować od nowa Windowsa 7 mam orginalnego i chce miec czystego kompa wysczyscic go poprostu i wlasnie chcialbym polączyc te dwie partycję w jedną proszę was o pomoc z góry Wileki Dzięki i czekam z niecierpliwościa .


(_nikt79_) #2

Odradzam usuwanie tej partycji , zrób przynajmniej jej kopię na wszelki wypadek.

Przepartycjonować dysk możesz przy pomocy płytki z Gparted.

Bootujesz z płyty lub pendraka i możesz dowolnie zmienić układ partycji na dysku.


(Geniusak1234) #3

ktore to pobrac ?

Dodane 01.05.2013 (Śr) 14:23

ok mam wiec pobralem nagram na plytke i wkladam do kompa restartuje i jak mi sie to uruchomi to co robie po polsku to jest ?


(_nikt79_) #4

Interfejs jest po angielsku. Po uruchomieniu zobaczysz układ dysku w formie paska tak jak tutaj , zaznaczasz odpowiednią partycję na pasku i z menu partitions wybierasz delete. Potem apply. Po zatwierdzeniu partycje zostanie skasowana.

Po wykonaniu operacji możesz od razu wolną przestrzeń dodać do tej partycji która została przez opcję resize. Ta operacja również będzie wymagać zatwierdzenia.


(Geniusak1234) #5

jak zresetowalem kompa wlozylem plytke takie menu mi sie ukazalo i co mam wybrac?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53e … 7e9db.html


(deFco247) #6

Pierwszą z góry.

http://traxter-online.net/gparted-party … ty-livecd/